Hayatınızda Olumlu Değerleri Teşvik Etmeyi Amaçlayan Bir Dizi Değere Dayalı Bir Atölyedir.  16G, Düşünme Şeklinizi, Nasıl Davrandığınızı, Başkalarıyla Olan İlişkinizi Ve Anlam Bulma Şeklinizi Yeniden Yapılandırılmasına Yardımcı Olur.

 

Gücün Yeniden Yapılandırılma Atölyesi 4 Felsefi Temayla Desteklenmektedir. 

    NASIL DÜŞÜNÜYORUZ? 

Zihnimizi Kullanma Şeklimiz Yaşam Biçiminizi Belirler

    NASIL HAREKET EDİYORUZ? 

Her Ustaca Eylem Daha İyi Bir Dünya Demektir

    BAŞKALARIYLA OLAN İLİŞKİMİZ? 

Başkalarına Bakmak, Kendinize Bakmaktır

    NASIL ANLAM BULURUZ?  

Eğer Her Şey Değişirse, Her Şey Mümkündür

 16 Yaşam Kılavuzu, The Foundation for Developing Compassion and Wisdom (FDCW) tarafından geliştirilmiştir. 2006 Sidney’deki lansmanından bu yana, 16G 25’ten fazla ülkede binlerce insan tarafından benimsendi ve eğitim, gençlik çalışmaları, sağlık ve sosyal bakım, cezaevleri, iş liderliği, aile desteği ve toplum alanlarında geniş bir yelpazede faaliyetler başlatmıştır. Uygulamaları sınırsızdır. 16G, başkalarına fayda sağlamak için harekete geçirici bir ilham kaynağıdır ve bunu yapmak için basit ve pratik bir çerçeve sunar. 

FDCW, kar amacı gütmeyen başkalarına hizmet etmek amacıyla 2005 yılında kurulan uluslararası kurumdur. İnsanların mutlu ve anlamlı bir yaşam sürmelerini sağlayan içsel gelişime laik bir yaklaşım olan ve şefkat ve bilgelik için Evrensel Eğitimi (UECW) teşvik etmeye adanmıştır.

 Bu Eğitim Farkındalık (Mindfulness) ve Meditasyon eğitimlerinden daha fazlasını verebilir.

16 Yaşam Kılavuzu Neden Farklı?

Bu eğitim Farkındalık (Mindfulness) ve Meditasyon eğitimlerinden daha fazlasını verebilir. 

 

Farkındalık (Mindfulness) bize şimdiki zamanda nasıl duracağımızı, nasıl yaşayacağımızı neleri yansıttığımızı öğretebilir. 

 

Meditasyon, sakin bir his getirmeye ve stresi azaltmaya yardımcı olabilir. 

 

Her ikisi de değerli becerilerdir. 

 

Ancak bunlar Gücünü Yeniden Yapılandır Atölye çalışması içinde var olan araçlardan sadece ikisidir. Tamimiyle şefkatli ve düşünceli bir birey olmak söz konusu olduğunda, Farkındalık (Mindfulness)’tan daha fazlasına kullanmak gerekir.  

Modern psikoloji, bilişsel davranışçı yaklaşımlar ve asırlık Doğu felsefesi ile ilgili kanıtlanmış tekniklerden faydalanarak oluşturulan Gücünü Yeniden Yapılandır ile birlikte 16 Yaşam Kılavuzu ile çalışmak, sadece kendimizle sınırlı olan kişisel gelişime bütünsel bir yaklaşım sunar. Bu Atölye sizi evde, işyerinde veya toplulukta başkalarıyla 

paylaşılabileceğiniz tekniklerle donatacaktır. 

 

İlham almak isterseniz 'Neler Söylediler?’’ linkine göz atabilirsiniz

Kimler Katılabilir?

Her katılımcıya, kendisini geliştirmenin ötesinde etkili sonuçlar yaratacak beceriler kazandırır.

  • Öğretmenler ve bakıcılar veya destek rollerinde olanlar

  • Koçlar ve psikologlar

  • İş ortamlarında çalışanlar

  • Hayatlarında olumlu bir değişim yaratmak için pratik araçlar arayan herkes

Neler Kazandırır?

  • Artan duygusal güç ve esneklik

  • İşte ve evde daha iyi ilişkiler

  • İç görü ve kişisel yansıma için daha büyük kapasite

  • Daha iyi bir refah, güven ve amaç duygusu

 Neler Yapacaksınız?

Atölye sırasında farkındalık alıştırmaları ve bireysel meditasyonlar yaparken, düşüncelerinizi yeniden yapılandırıcı ortak ve grup çalışmalarına katılacaksınız.

Ayrıca, yaşam deneyimlerinize dayanarak müzik, görsel-işitsel materyal ve her bir İlkeyi temsil eden rol modelleri ile destekli

 basit sanat çalışmalarından faydalanarak yaratıcılığınızı kullanacaksınız

Fikrini Değiştirirsen, Hayatını da Değiştirirsin.

Atölyenin temelini oluşturan 16 Kılavuz, kadim bilgeliğin çağdaş bir sunumudur. Her zaman uygulamaya konmasalar bile, dünyanın felsefi, manevi ve dini geleneklerinde sürekli olarak görünürler. Bunları günlük durumlara uygulamayı öğrenmek gerçek ve kalıcı kişisel dönüşüm ve esneklik sağlayabilir. 16 Yaşam Kılavuzu, hayatı iyileştirmek için pratik bir araçtır. Nasıl düşündüğümüzü, konuştuğumuzu ve davrandığımızı yansıtmak ve kalıcı mutluluk ve anlam deneyimlemek için sebepler yaratmaya yönelik basit, sağlam bir çerçeve sağlar.

 

Nöro bilimindeki keşifler, her birimizin doğumdan ölüme kadar zihnimizi geliştirmeye ve dönüştürmeye devam etme potansiyeline sahip olduğumuzu göstermektedir. 16 Yaşam Kılavuzu, bunu hem kendimize hem de başkalarına fayda sağlayacak şekilde yapmanıza yardımcı olacaktır.  

Program İçeriğinin Kaynağı 

 

16 Yaşam Kılavuzu, 7. yüzyıl Tibet'inde vatandaşlarına rehberlik etmek için Kral Songsten Gampo tarafından yazılan 16 Human Dharma'dan ilham aldı. Bu rehberlikler, Tibet'in savaş benzeri bir ulustan barış ve dinginliği ile ünlü bir medeniyete dönüşmesinde önemli bir rol oynadı. 

 

16 Yaşam Kılavuzu, eski bilgeliğin çağdaş bir sunumudur. Her zaman uygulamaya konulmasalar bile, dünyanın tüm manevi, dini ve felsefi geleneklerinde görünen aldatıcı basit kelimelerdir. Onları gerçek hayattaki durumlara uygulamayı öğrenirsek, ilişkilerimizi dönüştürmek, akıllıca kararlar vermemize yardımcı olmak ve zor koşullarda bize gönül rahatlığı sunma kapasite sağlarlar.

Eğitmen Hakkında

Wendy Ridley'nin öğretmenlik, üniversite öğretim görevlisi, eğitim bölümü danışmanı ve kıdemli danışman olarak 40 yıllık eğitim tecrübesi vardır. Bu tecrübeler, ona eğitim programları geliştirmek, sunmak ve denetlemek için beceri ve tutku sağladı. Wendy, 2004 yılından beri Yönetim Kurulu üyesi ve Kıdemli Kolaylaştırıcı olarak Şefkat ve Bilgelik Geliştirme Vakfı'nın (Foundation for Developing Compassion and Wisdom) geliştirilmesinde yer almaktadır.

İletişim

TKS Eğitim ve Danışmanlık

by Sibel Kavunoğlu

Bizi Takip Edin

  • Instagram Social Icon

Boyalı Köşk Sok Yurt Apt 11/2 Arnavutköy Beşiktaş I İstanbul

  • LinkedIn Social Icon

Whatsup&Tel: 0554 268 02 87

Photo to wix.archieve,  Logo credit to Sevim Dalan