İletişim

TKS Eğitim ve Danışmanlık

by Sibel Kavunoğlu

Bizi Takip Edin

Boyalı Köşk Sok Yurt Apt 11/2 Arnavutköy Beşiktaş I İstanbul

 • Google Play
 • Facebook Social Icon
 • LinkedIn Social Icon

Whatsup&Tel: 0554 268 02 87

Photo to wix.archieve,  Logo credit to Sevim Dalan

 

 • Twitter Social Icon
 • Instagram Social Icon

16 Yaşam Kılavuzu Neden Farklı ?

Bu eğitim Farkındalık (Mindfulness) ve Meditasyon eğitimlerinden daha fazlasını verebilir. 

 

Farkındalık (Mindfulness) bize şimdiki zamanda nasıl duracağımızı, nasıl yaşayacağımızı neleri yansıttığımızı öğretebilir. 

 

Meditasyon, sakin bir his getirmeye ve stresi azaltmaya yardımcı olabilir. 

 

Her ikisi de değerli becerilerdir.

 

Ancak bunlar Gücünü Yeniden Yapılandır Atölye çalışması içinde var olan araçlardan sadece ikisidir. Tamimiyle şefkatli ve düşünceli bir birey olmak söz konusu olduğunda, Farkındalık (Mindfulness)’tan daha fazlasına kullanmak gerekir.  

Modern psikoloji, bilişsel davranışçı yaklaşımlar ve asırlık Doğu felsefesi ile ilgili kanıtlanmış tekniklerden faydalanarak oluşturulan Gücünü Yeniden Yapılandır ile birlikte 16 Yaşam Kılavuzu ile çalışmak, sadece kendimizle sınırlı olan kişisel gelişime bütünsel bir yaklaşım sunar. Bu Atölye sizi evde, işyerinde veya toplulukta başkalarıyla

paylaşılabileceğiniz tekniklerle donatacaktır.

 

İlham almak isterseniz '' Neler Söylediler?’’ başlığına göz atabilirsiniz.

Kimler Katılabilir?

Her katılımcıya, kendisini geliştirmenin ötesinde etkili sonuçlar yaratacak beceriler kazandırır.

 • Öğretmenler ve bakıcılar veya destek rollerinde olanlar

 • Koçlar ve psikologlar

 • İş ortamlarında çalışanlar

 • Hayatlarında olumlu bir değişim yaratmak için pratik araçlar arayan herkes

Neler Kazandırır?

 • Artan duygusal güç ve esneklik

 • İşte ve evde daha iyi ilişkiler

 • İç görü ve kişisel yansıma için daha büyük kapasite

 • Daha iyi bir refah, güven ve amaç duygusu

 Neler Yapacaksınız?

Atölye sırasında farkındalık alıştırmaları ve bireysel meditasyonlar yaparken, düşüncelerinizi yeniden yapılandırıcı ortak ve grup çalışmalarına katılacaksınız.

Ayrıca, yaşam deneyimlerinize dayanarak müzik, görsel-işitsel materyal ve her bir İlkeyi temsil eden rol modelleri ile destekli

 basit sanat çalışmalarından faydalanarak yaratıcılığınızı kullanacaksınız

Fikrini Değiştirirsen, Hayatını Değiştirirsin.

Atölyenin temelini oluşturan 16 Kılavuz, kadim bilgeliğin çağdaş bir sunumudur. Her zaman uygulamaya konmasalar bile, dünyanın felsefi, manevi ve dini geleneklerinde sürekli olarak görünürler. Bunları günlük durumlara uygulamayı öğrenmek gerçek ve kalıcı kişisel dönüşüm ve esneklik sağlayabilir. 16 Kılavuz, hayatı iyileştirmek için pratik bir araçtır. Nasıl düşündüğümüzü, konuştuğumuzu ve davrandığımızı yansıtmak ve kalıcı mutluluk ve anlam deneyimlemek için sebepler yaratmaya yönelik basit, sağlam bir çerçeve sağlar.

 

Nöro bilimindeki keşifler, her birimizin doğumdan ölüme kadar zihnimizi geliştirmeye ve dönüştürmeye devam etme potansiyeline sahip olduğumuzu göstermektedir. 16 Kılavuz, bunu hem kendimize hem de başkalarına fayda sağlayacak şekilde yapmanıza yardımcı olacaktır.  

PROGRAM İÇERİĞİNİN KAYNAĞI

 

16 Kılavuz 7. yüzyıl Tibet'inde vatandaşlarına rehberlik etmek için Kral Songsten Gampo tarafından yazılan 16 Human Dharma'dan ilham aldı. Bu rehberlikler, Tibet'in savaş benzeri bir ulustan barış ve dinginliği ile ünlü bir medeniyete dönüşmesinde önemli bir rol oynadı.

 

16 Kılavuz, eski bilgeliğin çağdaş bir sunumudur. Her zaman uygulamaya konulmasalar bile, dünyanın tüm manevi, dini ve felsefi geleneklerinde görünen aldatıcı basit kelimelerdir. Onları gerçek hayattaki durumlara uygulamayı öğrenirsek, ilişkilerimizi dönüştürmek, akıllıca kararlar vermemize yardımcı olmak ve zor koşullarda bize gönül rahatlığı sunma kapasite sağlarlar.