İletişim

TKS Eğitim ve Danışmanlık

by Sibel Kavunoğlu

Bizi Takip Edin

Boyalı Köşk Sok Yurt Apt 11/2 Arnavutköy Beşiktaş I İstanbul

  • Facebook Social Icon
  • LinkedIn Social Icon

Whatsup&Tel: 0554 268 02 87

Photo to wix.archieve,  Logo credit to Sevim Dalan

 

  • Twitter Social Icon
  • Instagram Social Icon

Mutluluğu Yeniden Kazan 

18-21 Temmuz 2019

Meditasyon ve Yoga İnzivası

Serçin Işıdı Hakkında

Bilkent Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi mezuniyeti sonrası kısa bir süre kurumsal iş dünyasında çalıştım. Kendimi ifade edebileceğim ve daha mutlu olacağımı düşündüğüm bir iş olarak öğretmenliğe yöneldim. İkizlerimin doğumuna kadar 4 yıl boyunca İngilizce öğretmenliği yaptım. 

Küçük yaşlarda başlayan kendini-varoluşu sorgulama ve hakikat-bütünlük arayışımın devamında Yoga ve Reiki ile tanıştım. Bir taraftan doğum sonrası ihtiyacım olan bedensel sağlığıma hızla kavuşurken, zihinsel-duygusal olarak rahatlamaya ve ruhsal olarak bütünlük hissetmeye başladım. 

2008 yılında Reiki I, 2009’da Reiki II ve 2010’da Reiki III aldım. 2010 yılında, Cihangir Yoga’da Zeynep Aksoy ve David Cornwell’den 200 saatlik Hatha Yoga Eğitimi’ni aldım. 2011’de Zeynep Çelen ve Çağ Gürle ile 150 saat Yoga İleri Seviye Eğitimi’ni tamamladım. Mey Elbi ve Nur Sakallı ile Hamile Yogası Eğitimi ve ayrıca Çocuk Yogası Eğitimleri aldım.

Bunların yanında Nefes çalışmalarında daha da derinleşme isteği duydum ve 2011’de Transformal Nefes ile tanıştım. Seminerleri, iki aşamalı koçluk eğitimlerini ve staj süreçlerini tamamlayarak 2012 yılında Transformal Nefes Koçluğu sertifikamı aldım.

Yoga’da öğrendiğim meditasyon uygulamasını daha da ileriye taşıyan, farkındalık ve sadelik odaklı yoğun bir teknik olan Vipassana Meditasyonunu deneyimledim. Jeff Oliver ile çeşitli dönemlerde bazıları 9 günlük olmak üzere birçok Vipassana İnzivasına katıldım.

Tüm bu eğitimleri eşimle birlikte açtığımız Anda Yaşam adlı merkezimizde bir araya topladık.

 

2012 yılından 2017’ye kadar Yoga, Meditasyon ve Transformal Nefes çalışmalarını 5 yıl boyunca yoğun biçimde uyguladık. Birçok değerli çalışmaya da ev sahipliği yaptık. Ve 2017 yılından bu yana özel Yoga, Meditasyon ve Nefes dersleriyle çalışmalarıma devam etmekteyim.