Zihinden Kalbe

İçine Dön, ''DUR'' de Meditasyon Atölyesi

9-16-23-30 Aralık 2020  Saat 19.00-20.30 

Kalplerimizin eğitimi için harcadığımız her an değerlidir. Kalbimizin tek yapması gereken sevgi, ne kadar sık ​​hatırlarsak, yargı ve kınamalardan kendimizi uzaklaştırmak o kadar kolay olur. Bu çalışma süresince bilimsel çalışmalarla destekli zihnin ve kalbin doğasını keşfedecek ve bizzat deneyimleme imkanına sahip olacaksınız. Hepimiz ideal bir dünya arayışı içindeyiz. Gerçek şu ki, bu sadece kendi kalbimizde var olabilir. Bir şeylere bağlı olmadan sevebilmeyi öğrenmek için kalbimizin kapasitesini arttırmalıyız. 

Negatif duygular hayatta kalabilmek için gereklidir. Pozitif duyguların ise genişletici etkisi vardır, negatif duyguların azalmasına sebep olurlar. Amerikalı psikoloji profesörü Barbara Fredricken sıcak bir kalbin vagus sinirini daha fazla çalıştırdığını, Vagusta meydana gelen etkinin sadece vagusla sınırlı kalmayarak tüm bedene rahatlama etkisi yaptığını tesbit etmiştir. Bu da fiziksel, duygusal ve zihinsel anlamda sağlık anlamına gelir.  

 

Atölye içeriği: Meditasyon tekniğini kolay ve güçlü uygulamalarla nasıl hayatımıza alabiliriz? 

 Sevgi, Şefkat, Neşe ve Eşitlik&Denge 4 ölçülemez duyguyu aktive etmenin yolu nedir ve nasıl yapılır?   

(Bu dört duygu olsaydı, yeryüzünde cennete sahip olurduk ve bu 4 duygu zihnimizin doğal hali içinde mevcut.. anonim) İçerikte yer alan Sevgi meditasyonunun özellikle vagus siniri üzerinde etkisi olduğu söylenmektedir. Yapılan uygulamaların zoom kaydı bir hafta boyunca kullanıma açık olacaktır.  Atölye sonrasında evinizde kendi başınıza yapabilmeniz için atölye kayıtları elektronik olarak paylaşılacaktır. Download edilebilir. Bu çalışmaya katılanlar ayda bir yapılan Meditasyon Cafe Atölyesine 2020 yılı sonuna kadar misafir olarak katılabilecekler.

Bu Çalışmanın Geliri Dharamshala/Hindistan'daki 32 monk çocuğunun bakımına bağışlanacaktır. 

Ücret: 350 TL KDV dahil.

Zihinden Kalbe
Evine Dön Meditasyon Atölyesi
14-22-28 Ekim&4 Kasım 2020 Her Çarşamba Saat 19.00-20.30 

Yaşadığımız sürece iki seçim arasında gidip geliriz. Bazılarımız zekasını geliştirmeye odaklanır, aklını kullanmayı tercih eder. Zekasını iyice keskinleştirerek kurnazlık mertebesine erişir. Bu sırada kalp geri planda kalır. Sonuç; Çok zeki ama acımasız bir insan haline gelir.

Bazılarımız kalp insanı olmayı seçer. Sürekli iyi niyet gösterir, bir sürü fedakârlıklar yapar. Oraya buraya yardım etmek adına sürekli koşuşturarak, muhakeme yeteneğini kaybeder. Bu sırada kendisi ve diğerleri tarafından suiistimal edilir. Sonuç, kalbi geniş ama çaresiz bir insan haline gelir. Kalbi toparlayacak tek şey, odaklanma konusunda usta olan zekâ= akıl= zihindir. Kısaca zekâ ve kalbin birlikte olmasının ne anlama geldiğini keşfetmeye ihtiyaçları vardır. Bu çalışma süresince zihin ve kalp insanı olma yolunun mekaniği ile birlikte stress yönetimi konusunda tecrübe kazanılacaktır.

Atölye içeriği: Meditasyon çalışmasının önemi ve kişilerin evde tek başlarına uygulamaları kolay olacak meditasyon teknikleri gösterilecektir. Atölye sırasında odaklanılacak konu başlıkları: Eve Dönüş Yolu, Zihni Anlamak, Gerçek Sevgi, İçindeki Çocuğun Farkına Var. Tüm başlıklar dengeli ve uyumlu bir hayattan alıkoyanları nasıl bertaraf edebileceğimize dair bilgileri içermektedir. Yapılan uygulamaların zoom kaydı bir hafta boyunca özel kullanıma açık olacaktır.  Kayıtlar download edilebilir. Bu çalışmaya katılanlar ayda bir yapılan Meditasyon Cafe Atölyesine 2020 yılı sonuna kadar misafir olarak katılabilecekler.

 

Bu Çalışmanın Geliri Dharamshala/Hindistan'daki 32 monk çocuğunun bakımına bağışlanacaktır. 

Ücret: 350 TL KDV dahil.

Merhamet 50 Tonu

Kendine Merhamet Göstermenin Yolu

6-7-8 ve 10 Kasım 2020

Kendine merhamet, hayatımızın yanlış anlaşılabilen ve ihmal edilen bir parçasıdır. Bu da, çoğumuzun sahip olduğu doğal sistemi sakinleştirerek hayatın bir parçası olan acı veren zor durumlarla birlikte olmaktan mahrum bırakması anlamına gelir. Yaşamında değişiklik yapmak isteyen, ancak motivasyon ve öz eleştiri sebebiyle zorluk çeken herkes, kendine şefkat uygulamasından yararlanabilir. Kendimizi nezaketle motive etmenin, öz eleştiri, korku ve saldırganlıktan çok daha etkili olduğu bulunmuştur.

 

Araştırmalar gösteriyor ki, kendi acımızla ne kadar çok birlikte olabilirsek, düzeltmek, kurtulmak, uyuşmak ya da etkilenmek zorunda kalmadan başkalarıyla bağlantıda kalmayı başarabiliriz. Kendine Merhamet Çoğumuz için Söylemesi Yapmaktan Daha Kolay!

 Zamanlama ve Diğer Detaylar

Meditasyon Cafe

23 Kasım Pazartesi Saat 19.30-21.00

Sakin kalmak daha odaklı olabilmek, meditasyon tekniğini derinlemesine keşfetmek istiyorsanız, Ayda bir defa Meditasyon Cafe tüm bunları gerçekleştireceğiniz eviniz olabilir. Meditasyon uygulaması kendinizle aşina olmanızı sağlar. Zihninizdeki dikkat dağınıklığına daha az eğilimli olacak şekilde eğiterek, halihazırda sahip olduklarınızı onurlandırmanızı sağlayabilir. Meditasyon Cafe rahatlayabileceğiniz, kendiniz olabileceğiniz ve başkalarıyla ve kendinizle bağlantı kurabileceğiniz yeni eviniz olabilir. 

Odaklandığımız konuların kaynağı 16 Yaşam rehberidir. 18 Ekimden sonra 5 gün boyunca yaşamsal değerlerle ilgili meditasyon ve diğer uygulamalar whatsup grubundan paylaşılmaktadır.

 

Bu Çalışmanın Geliri Dharamshala/Hindistan'daki 32 monk çocuğunun bakımına bağışlanacaktır. 

Ücret: Toplam 4 Katılımın ücreti 350 TL KDV dahil.

Buradaki atölye çalışmaları terapi değildir. Meditasyon ve insan doğası üzerine hem teori, bilim ve araştırma bulgularını hem de deneysel alıştırmaları ve uygulamaları yanınızda götürebileceğiniz içeriye sahiptir 

Bu web sitesinde bulunan bilgiler ("İçerik") yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir hastalık veya durumu teşhis etmek, hafifletmek, tedavi etmek veya iyileştirmek amaçlanmamıştır. Spesifik sağlık yararları hakkında herhangi bir iddiada bulunulmamıştır. Bireyler tıbbi tavsiye için kalifiye bir sağlık uzmanına danışmalıdır. Kullanıcı, bu web sitesinde bilgilerin kullanımı ile ilgili tüm sorumluluğu ve riski üstlenir. TKS Eğitim ve Danışmanlık,  BU SİTENİN İÇERİĞİNİ GÖRÜNTÜLEMEKTEN ALINAN HERHANGİ BİR BİLGİ, UYGULAMA VEYA HİZMET İÇİN TÜM SORUMLULUĞU VE SORUMLULUĞUNU REDDEDİR. BURADA DAHİL OLAN İÇERİK Sağlık Bakanlığı  tarafından DEĞERLENDİRİLMEMİŞ VEYA ONAYLANMAMIŞTIR.

İletişim

TKS Eğitim ve Danışmanlık

by Sibel Kavunoğlu

Bizi Takip Edin

  • Instagram Social Icon

Boyalı Köşk Sok Yurt Apt 11/2 Arnavutköy Beşiktaş I İstanbul

  • LinkedIn Social Icon

Whatsup&Tel: 0554 268 02 87

Photo to wix.archieve,  Logo credit to Sevim Dalan