top of page
Meditasyon Etkinlikleri

İnsan evriminin başlangıcından bugüne kadar, insanlar birçok şekilde keyif ve mutluluk veren bir şeyler aradılar. En azından mutluluğun zenginliğe bağlı olmadığını biliyoruz. Farkındalık kazanmak için Himalayalara gitmek gerekmiyor. Birçok şeye kolaylıkla ulaşabildiğimiz için birçok şeyin farkındayız. Herkes, bir şekilde mutlu ve neşeli bir yaşam elde etmenin daha iyi yollarını araştırıyor. İşte Meditasyon da mutlu ve neşeli bir yaşama sahip olmanın yollarından biri...

Zihinden Kalbe
Eve Dönüş Yolu Meditasyon Atölyesi
Spotify'da Kendi Zamanında (*)
Meditation by the Beach

Yaşadığımız sürece iki seçim arasında gidip geliriz. Bazılarımız zekasını geliştirmeye odaklanır, aklını kullanmayı tercih eder. Zekasını iyice keskinleştirerek kurnazlık mertebesine erişir. Kalp geri planda kalır. 

Sonuç; Zeki fakat acımasız bir insan haline gelir.

​Bazılarımız kalp insanı olmayı seçer. Sürekli iyi niyet gösterir, bir sürü fedakârlıklar yapar. Oraya buraya yardım etmek adına sürekli koşuşturarak, muhakeme yeteneğini kaybeder. Bu sırada kendisi ve diğerleri tarafından suiistimal edilir. 

 

Sonuç, kalbi geniş fakat çaresiz bir insan haline gelir. 

 

Kalbi toparlayacak tek şey, odaklanma konusunda usta olan zekâ= akıl= zihin olacaktır. Özetlersek; zekâ/akıl/zihin ve kalbin birlikte olmasının ne anlama geldiğini keşfetmeye ihtiyaç vardır. Bu çalışma zihin ve kalp insanı olma yolunda size ışık tutabilir. 

Atölye içeriği: Meditasyon çalışmasının önemi ve asıl yapılacağı konusunda teknik bilgiler paylaşılacaktır.  

Atölye sırasında odaklanılacak konu başlıkları: Eve Dönüş Yolu, Zihni Anlamak, Gerçek Sevgi, İçindeki Çocuğun Farkına Var. Tüm başlıklar dengeli ve uyumlu bir hayattan alıkoyanları nasıl bertaraf edebileceğimize dair bilgileri içermektedir. Atölyenin sonunda saat 20.45-21.00 arası soru ve paylaşımlara ayrılacaktır. Katılım isteğe bağlıdır. Atölyenin zoom kaydı bir hafta boyunca kullanıma açık olacaktır.  

Bu Çalışmanın Geliri Çocukların Gelişimiyle İlgilenen Kuruluşlara bağışlanacaktır. Grubunu (min 6 kişi ) oluştur, Bize Ulaş, Online'da buluşalım

Ücret: 1500 TL 

(*) Sportify versiyonunda; zamanlama original meditasyon atölyesine göre daha kısadır.

Zihinden Kalbe

İçine Dön, ''DUR'' de Meditasyon Atölyesi

Grubunu Oluştur Bize Ulaş

27 Şubat'ta Spotify Podcast Sibel'le Mutluluğu Şansa Bırakma'da

İçine Dön, Dur de’’ Bu atölye duygu ve düşünceleri anlamakla ilgilidir

 

Negatif duygular hayatta kalabilmek için gereklidir. Pozitif duyguların ise genişletici etkisi vardır, negatif duyguların azalmasına sebep olurlar. Böylece sıcak bir kalp yaratmak için alan yaratılmış olur. Gerçek şu ki, sıcak bir kalp yaratmak sadece kendi kalbimizde mümkün olabilir. Bir şeylere bağlı olmadan sevebilmeyi öğrenmek için kalbimizin kapasitesini arttırmalıyız. Bu çalışma süresince bilimsel çalışmalarla destekli zihnin ve kalbin doğasını, pozitif duyguların arındırıcı etkisini bizzat deneyimleme imkanına sahip olacaksınız. 

 

Kalplerimizin eğitimi için harcadığımız her an değerlidir. Kalbimizin tek yapması gereken sevgidir. Sevgiyi ne kadar sık ​​hatırlarsak, yargı ve kınamalardan kendimizi uzaklaştırmak o kadar kolay olur. Amerikalı psikoloji profesörü Barbara Fredricken yaptığı klinik çalışmalar sonrasında sıcak bir kalbin vagus sinirini daha fazla çalıştırdığı, Vagusta meydana gelen etkinin sadece vagusla sınırlı kalmayarak tüm bedene rahatlama etkisi yaptığı ortaya çıkmıştır.  

Özet içerik: Meditasyon tekniğini kolay ve güçlü uygulamalarla nasıl hayatımıza alabiliriz?  Sevgi, Şefkat, Neşe ve Eşitlik&Denge 4 ölçülemez duyguyu aktive etmenin yolu nedir ve nasıl yapılır?   

Bu Çalışmanın Geliri Çocukların Gelişimiyle İlgilenen Kuruluşlara bağışlanacaktır. 

Ücret: 1500 TL 

Zihinden Kalbe
Korkusuz Kalbe Sahip Olmanın Yolu

Grubunu Oluştur, Bize Ulaş

Size Özel Olsun

Tüm dünya kargaşa içinde. Yıllardır başarılı bir kariyer, güzel bir fizik, keyif ve mutlulukla geçen bir hayatın peşinde koşarken şimdilerde hastalık, can, ekonomik krizle karşı karşıyayız. Aynı anda hem başarının peşinde koşmak hem de ekonomik tehditlerle baş etmek, kalbi kapatır. Acı ve ısdırapla baş edebilmek için kalbimizi kapatarak tepki veririz. Halbuki her birimizin içindeki bilgelik ve şefkat potansiyelini geliştirme kapasitesi vardır.  

 

Gerçek doğamızı ve insanlığımızı deneyimleyebilmek için kalbimize ihtiyacımız var. Bunun içinde gerçek doğamızla bağlantı kurmak ve ben merkezci zihnin yalnızlığını geride bırakmak için zihnimizde radikal bir değişiklik yapmak gerekiyor. Düşünme tarzımızın ve davranışımızın çektiğimiz acı ve ıstırabın var olmasınanasıl katkıda bulunduğunu fark etmeliyiz. Budist öğretilere göre oraya buraya sürükleyen zihnin doğasını anlayarak bu dünyanın acılarından kendimizi kurtarmak mümkün. Bunun için de hepimizin birbirimizle bağlantılı olduğunu ve doğamız gereği aynı olduğumuzu anlayarak, başkalarıyla bağlantıya geçme cesaretinin ortaya çıkmasına izin vermeliyiz. Kalbi açmak korkusunun üstesinden gelindiğinde, hayal gücümüzün ötesine genişleyen ve hareket eden bağlantı, sevgi ve şefkat bulabiliriz. Korkusuz Kalbe Sahip olmanın Yolu Atölyesinde tüm bu bilgileri içselleştirmenize yardımcı olacak öğreti ve meditasyon uygulamaları paylaşılacaktır. 

 

Tüm hissedebilen varlıklar tam bilgelik ve şefkat potansiyeli sahiptir.

Ücret: 1500.- TL

Merhamet 50 Tonu

Kendinle Arkadaş Olmanın Yolu

Grubunu Oluştur, Bize Ulaş

Size Özel Olsun

Kendine merhamet, hayatımızın yanlış anlaşılabilen ve ihmal edilen bir parçası. Bu böyle devam ederse, hayatın bir parçası olan acı veren zor durumlarla birlikte olmaktan mahrum bırakması anlamına gelir. 

Bu dünyada doğduğumuz andan itibaren hayatımızı sürdürmek, bir kimlik edinmek üzere bir sürü şey öğretilir. Diğerleri ve kendimize fayda sağlamak için de manevi yolda ilerlememiz gerektiği öğretilir. Kendimiz ve diğerleriyle ilişkilerimiz de sorun yaşadığımızda, olumsuz iç konuşma, eleştirel düşünme, yargılayıcı ve özellikle kendimize karşı çok acımasız olabiliyoruz. Bu Atölyede kendimize şefkat göstermeyi öğrenerek, kendimizle sevgi ve kabullenmeyle nasıl birlikte olabiliriz? İç sesimizi destekleyici ve şefkatli hale getirmek için nasıl dönüştürebiliriz? Kendimize karşı nasıl doğru davranabiliriz? hakkında iç görü elde edeceksiniz. Bu şekilde kendinizle ve eylemlerinizle arkadaşça ilişki kurarak pozitif yönde bilgelik ve şefkat kapasitenizi bağlantıya geçme fırsatını yakalayabilirsiniz.

Yaşamında değişiklik yapmak isteyen, ancak motivasyon ve öz eleştiri sebebiyle zorluk çeken herkes, kendine şefkat uygulamasından yararlanabilir. Kendimizi nezaketle motive etmenin, öz eleştiri, korku ve saldırganlıktan çok daha etkili olduğu bulunmuştur. Araştırmalar gösteriyor ki, kendi acımızla ne kadar çok birlikte olabilirsek, düzeltmek, kurtulmak, uyuşmak ya da etkilenmek zorunda kalmadan başkalarıyla bağlantıda kalmayı başarabiliriz. 

 

Kendine Merhamet Çoğumuz için Söylemesi Yapmaktan Daha Kolay! 

Buradaki atölye çalışmaları terapi değildir. Meditasyon ve insan doğası üzerine hem teori, bilim ve araştırma bulgularını hem de deneysel alıştırmaları ve uygulamaları yanınızda götürebileceğiniz içeriye sahiptir 

Bu web sitesinde bulunan bilgiler ("İçerik") yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir hastalık veya durumu teşhis etmek, hafifletmek, tedavi etmek veya iyileştirmek amaçlanmamıştır. Spesifik sağlık yararları hakkında herhangi bir iddiada bulunulmamıştır. Bireyler tıbbi tavsiye için kalifiye bir sağlık uzmanına danışmalıdır. Kullanıcı, bu web sitesinde bilgilerin kullanımı ile ilgili tüm sorumluluğu ve riski üstlenir. TKS Eğitim ve Danışmanlık,  BU SİTENİN İÇERİĞİNİ GÖRÜNTÜLEMEKTEN ALINAN HERHANGİ BİR BİLGİ, UYGULAMA VEYA HİZMET İÇİN TÜM SORUMLULUĞU VE SORUMLULUĞUNU REDDEDİR. BURADA DAHİL OLAN İÇERİK Sağlık Bakanlığı  tarafından DEĞERLENDİRİLMEMİŞ VEYA ONAYLANMAMIŞTIR.

bottom of page