MERHAMETİN 50 TONU

Kendine Merhamet Göstermenin Yolu

6-7-8 ve 10 Kasım 2020

Kendine merhamet, hayatımızın yanlış anlaşılabilen ve ihmal edilen bir parçasıdır. Bu da, çoğumuzun sahip olduğu doğal sistemi sakinleştirerek hayatın bir parçası olan acı veren zor durumlarla birlikte olmaktan mahrum bırakması anlamına gelir. Yaşamında değişiklik yapmak isteyen, ancak motivasyon ve öz eleştiri sebebiyle zorluk çeken herkes, kendine şefkat uygulamasından yararlanabilir. Kendimizi nezaketle motive etmenin, öz eleştiri, korku ve saldırganlıktan çok daha etkili olduğu bulunmuştur.

 

Araştırmalar gösteriyor ki, kendi acımızla ne kadar çok birlikte olabilirsek, düzeltmek, kurtulmak, uyuşmak ya da etkilenmek zorunda kalmadan başkalarıyla bağlantıda kalmayı başarabiliriz. 

  

Kendine Merhamet Çoğumuz için Söylemesi Yapmaktan Daha Kolay!

Gerçek şu ki kendimize diğerlerine göre daha acımasız olabiliyoruz.  

  

Kendine Merhametin Faydaları Nelerdir?

Stresi ve stresle ilgili yardımcı olmayan davranışları azaltmak, yaşamın zorluklarına karşı daha fazla dayanıklılık ve başkalarıyla daha fazla acı çekebilmek dahil olmak üzere kendine şefkatli olmayı öğrenmenin daha birçok faydası vardır. 

Herkes Kendine Merhamet Göstermeyi Öğrenebilir!

Yapılan araştırmalar, kendine merhamet ya da öz-şefkatin duygusal refah, yaşam zorluklarıyla başa çıkma, düşük anksiyete ve depresyon seviyeleri, diyet ve egzersiz gibi sağlıklı alışkanlıklar ve daha tatmin edici, şefkatli ilişkiler ile güçlü bir şekilde ilişkili olduğunu göstermektedir. Öz-şefkat, kendimizi rahatlatma, yatıştırma ve onaylama, aynı zamanda kendimizi koruma ve sağlama ve hedeflerimize ulaşmak için kendimizi motive etme kapasitesini içerir. Neyse ki, herkes kendine merhamet öğrenebilir. 

Kendine Merhamet/Öz Şefkat Ne Anlama Gelir?

Kendimize merhamet, acımızı hafifletmek için kendimizi korumak, sağlamak ve motive etmek için dünyada harekete geçmeyi içerir. Bize zarar verenlere "hayır" demek,  sınırlarımızı sıkıca çizmek ya da güvenli ve sağlıklı olabilmemiz için kendi zararlı davranışlarımıza "hayır" demek, kendimize gerçekten ihtiyacımız olanı  zihinsel, duygusal, fiziksel ve ruhsal olarak  ihtiyaçlarımızı başkalarınınkine tabi kılmaksızın vermek anlamına gelir. Aynı zamanda hedeflerimize ulaşmak veya hayatımızda gerekli değişiklikleri yapmak için kendimizi motive etmek anlamına gelir.

Kendine Merhamet Atölyesi Neler İçeriyor?

 

Bu atölye çalışması terapi değildir. Bu atölye hem teori, bilim ve araştırma bulgularını hem de deneysel alıştırmaları ve uygulamaları yanınızda götürebileceğiniz içeriye sahiptir 

Atölye İçeriğinde Yer Alan Konular

Neden kendimize daha fazla şefkat göstermeye ihtiyacımız var?

Merhamet Nedir ve ne değildir!

Hayatınızda öz şefkat/merhamet nasıl uygulanır ve geliştirilir?

Bu atölye giriş niteliğindedir ve diğer tüm yaşamı değiştiren / iyileştiren uygulamalar gibi, faydaları deneyimlemek için sürekli uygulama gerektirir. Bu atölye bunu teşvik etmek ve size daha fazla bilgi edinmeniz ve pratiğinizi başlatmanız için araçlar sağlamaktır.

 

Bu atölye çalışması, daha fazla öz şefkatle yaşamanın yararları üzerine araştırmalara öncülük eden Dr. Kristin Neff, Dr Barbara Fredrickson ile Tibetli Budist Öğretilerden faydalanarak oluşturulmuştur.

Zamanlama:

6 Kasım Cuma Saat 19.00-22.00

7-8 Kasım Cumartesi Saat 16.30- 20.00 

10 Kasım Çarşamba 19.00-21.00

Ücret: 750 TL 

Kendine Merhamet Yolunda Sizinle Birlikte Olmak Bizi Çok Mutlu Ediyor

Kendine Merhamet Atölyesine katılanlar ayda bir kez yapılan Meditasyon Cafe atölyesine Kasım, Aralık ve Ocak olmak üzere 3 ay boyunca katılabilecekler. 

Kendine Merhamet Göstermenin Yolu Atölyesinin Uygun Olup Olmadığını Anlamak mı İstiyorsun? 

O zaman 26 Ekim Saat 19.30-21.00’ Sibel Kavunoğlu Tarafından Yapılacak Tanıtıma Davetlisin.  

Kendine Karşı Merhamet, Öz Saygının Aksine, İyi Hislerden Dolayı Özel Olmaya ya da Diğer İnsanlardan Daha İyi Olmaya Bağlı Değildir; Kendimize Değer Vermekten Ve Hepimizin Zor Zamanlardan Geçtiğini Hatırlamak Ve Ara Sıra Sıkıntıya Girmenin Sadece İnsan Olmanın Doğası Gereği Olduğunu Fark Etmekle İlgilidir. 

Zoom’da yapılacak olan tanıtım atölyesi ücretsizdir. Başvuru için info@nefestr.com'a talebinizi iletebilirsiniz. 

İletişim

TKS Eğitim ve Danışmanlık

by Sibel Kavunoğlu

Bizi Takip Edin

  • Instagram Social Icon

Boyalı Köşk Sok Yurt Apt 11/2 Arnavutköy Beşiktaş I İstanbul

  • LinkedIn Social Icon

Whatsup&Tel: 0554 268 02 87

Photo to wix.archieve,  Logo credit to Sevim Dalan