İletişim

TKS Eğitim ve Danışmanlık

by Sibel Kavunoğlu

Bizi Takip Edin

  • Instagram Social Icon

Boyalı Köşk Sok Yurt Apt 11/2 Arnavutköy Beşiktaş I İstanbul

  • LinkedIn Social Icon

Whatsup&Tel: 0554 268 02 87

Photo to wix.archieve,  Logo credit to Sevim Dalan

 

Mutluluğu Yeniden Kazan

                               

         

Meditasyon ve Yoga İnzivası

Henüz Tarih Belirlenmemiştir.

Meditasyon Olmak İçin Meditasyon 
Henüz Tarih Belirlenmemiştir.
 Her Çarşamba Akşamı 
Saat 19:00-21:00
 
Meditasyon, Mutlaka Gözleriniz Kapalıyken Çapraz Bacaklı Oturmak Demek Değildir.
Meditasyon Yaparak Zihnin Doğasını Deneyimleyerek Anlayabiliriz. Zihni, Sakin Ve Huzurlu Bir Seviyeye Getiririz. Bu Duruma Sahip Olmak, Tamamen Boş Olmak Anlamına Gelmez. İç Huzuru Ya Da Sakin Bir Zihin Durumu, İnsanı Şefkat Ve Merhamete Duyarlı Yapar. Bu Şekilde Başkalarına Karşı Uyumlu Ve Dengeli Oluruz. Okyanustaki Su, Küçük Nehirlerden Gelir. Okyanusa Farklı Yönlerden Akarlar, Ama Hepsi Orada Bir Araya Gelir. 
 
Meditasyon Da Yapılan Da Aynısıdır. Meditasyonla Zihni Durgunluğa Getiririz. Sonrasında da Tutunmamayı Pratik Yaparız. Tıpkı Büyük ve Küçük Nehirlerin Aynı Okyanusta Toplanması gibi Her şeyi Bir araya toplarız.
 
Basitçe Aklınızın Anlam Dünyasına Nasıl Tepki Verdiğini Gözlemlemek Gerçekten Mükemmel Bir Meditasyon Olabilir. Ve bu da bizi Mükemmel Sonuca ulaştırabilir. Düzenli Olarak Yapılan Meditasyon Uygulamasının Stres Ve Endişe Semptomlarını Azaltacağı Kanıtlanmıştır. Mutlu olmak için Meditasyon çalışmasında "Meditasyon Nasil Yapılır? Yasamınıza Neler Kazandırır? " gibi soruların yanıtlarını bulacak ve nefese odaklı meditasyon ile zihnin doğasına anlamaya yönelik analitik meditasyon meditasyon uygulamalarını deneyimleyeceksiniz.

Gücünü Yeniden Yapılandır!

 16 Yaşam Kılavuzu

5-6 Eylül 2020 İstanbul

Bu eğitim Farkındalık (Mindfulness) ve Meditasyon eğitimlerinden daha fazlasını verebilir. Farkındalık (Mindfulness) bize şimdiki zamanda nasıl duracağımızı, nasıl yaşayacağımızı neleri yansıttığımızı öğretebilir. Meditasyon, sakin bir his getirmeye ve stresi azaltmaya yardımcı olabilir. Her ikisi de değerli becerilerdir. 

Ancak bunlar Gücünü Yeniden Yapılandır Atölye çalışması içinde var olan araçlardan sadece ikisidir. Tamimiyle şefkatli ve düşünceli bir birey olmak söz konusu olduğunda, Farkındalık (Mindfulness)’tan daha fazlasına kullanmak gerekir.  Detay Bilgi