İletişim

TKS Eğitim ve Danışmanlık

by Sibel Kavunoğlu

Bizi Takip Edin

Boyalı Köşk Sok Yurt Apt 11/2 Arnavutköy Beşiktaş I İstanbul

  • Facebook Social Icon
  • LinkedIn Social Icon

Whatsup&Tel: 0554 268 02 87

Photo to wix.archieve,  Logo credit to Sevim Dalan

 

  • Twitter Social Icon
  • Instagram Social Icon
Meditation Class

Mutluluğu Yeniden Kazan

                               

         

Meditasyon ve Yoga İnzivası

--- 

Meditasyon Olmak İçin Meditasyon 

22-29 Ocak /5-12- Şubat 2020 

 Her Çarşamba Akşamı 

Saat 19:00-21:00

Zihin (Akıl ) Çok Güçlüdür. Sağlam Bir Rehberliğe İhtiyacı Vardır.  Güçlü Bir Jet Uçağının Nasıl İyi Bir Pilota İhtiyacı Varsa Zihnin Pilotu Da Bilgelik Kazanmaktır. Zihnin Doğasını Anlayarak Bilgelik Geliştiririz.

 

Meditasyon, Mutlaka Gözleriniz Kapalıyken Çapraz Bacaklı Oturmak Demek Değildir.

Meditasyon Yaparak Zihnin Doğasını Deneyimleyerek Anlayabiliriz. Zihni, Sakin Ve Huzurlu Bir Seviyeye Getiririz. Bu Duruma Sahip Olmak, Tamamen Boş Olmak Anlamına Gelmez. 

 

İç Huzuru Ya Da Sakin Bir Zihin Durumu, İnsanı Şefkat Ve Merhamete Duyarlı Yapar. Bu Şekilde Başkalarına Karşı Uyumlu Ve Dengeli Oluruz. Okyanustaki Su, Küçük Nehirlerden Gelir. Okyanusa Farklı Yönlerden Akarlar, Ama Hepsi Orada Bir Araya Gelir. 

 

Meditasyon Da Yapılan Da Aynısıdır. Meditasyonla Zihni Durgunluğa Getiririz. Sonrasında da Tutunmamayı Pratik Yaparız. Tıpkı Büyük ve Küçük Nehirlerin Aynı Okyanusta Toplanması gibi Her şeyi Bir araya toplarız.

 

Basitçe Aklınızın Anlam Dünyasına Nasıl Tepki Verdiğini Gözlemlemek Gerçekten Mükemmel Bir Meditasyon Olabilir. Ve bu da bizi Mükemmel Sonuca ulaştırabilir. Düzenli Olarak Yapılan Meditasyon Uygulamasının Stres Ve Endişe Semptomlarını Azaltacağı Kanıtlanmıştır. Mutlu olmak için Meditasyon çalışmasında "Meditasyon Nasil Yapılır? Yasamınıza Neler Kazandırır? " gibi soruların yanıtlarını bulacak ve nefese odaklı meditasyon ile zihnin doğasına anlamaya yönelik analitik meditasyon meditasyon uygulamalarını deneyimleyeceksiniz.