#Online Etkinlikler

Şimdi Değilse Ne Zaman?

Nefesle Kelebek Etkisi Etkinliği 2 Eylül 2020 de yapılacaktır. Detaylar için Kelebeği Tıklayın...

NEFES AL DAHA DA GÜÇLEN
Sibel Kavunoğlu ile Online Transformal Nefes® Seansı

Sibel Kavunoğlu tarafından birebir özel Transformal Nefes® seansları zoom uygulaması üzerinden yapılmaktadır.

 

Daha önce Transformal Nefes Deneyimlememiş olanlar minimum 3 seans alarak başlayabilirler. Daha önce deneyimi olanlar için böyle bir şart yoktur.

Pandemi kapsamında Sibel Kavunoğlu Seans ücretini %30 indirmiştir

NEFESİ AL NEŞEN YERİNE GELSİN

Online Grup Nefes Çalışmaları

Bilinçli ve etkili nefes almanın önemi her zamankinden daha fazla hale geldi.  Küresel kriz durumunun ön saflarında yer alıyor. Kişinin nefesiyle solunum sistemi hakkında farkındalığa sahip olmasının değeri çok önemli.

Şimdiye kadar nefesi deneyimlemiş olan kişilerle yaptığımız online grup nefes çalışmalarını, Transformal Nefes Vakfının hazırlamış olduğu protokola uygun olarak artık her seviyeden katılımcılara açıyoruz.

Online nefes çalışmaları, katılımcılara nefesleriyle ilişki sağlamayı amaçlamaktadır. Derinlere inmek ve koşulsuz sevgi ve barışın titreşim durumlarına bağlanmak ve daha yüksek bilinç seviyelerine erişmek için nefes çalışmak isterseniz online grup çalışmalarındaki yerinizi şimdiden ayırtabilirsiniz.

 

NEFESİNLE TANIŞ

5 ve 19 Ağustos 2020

Saat 19.00- 20.30

Bilindiği gibi COVID-19’un solunum fonksiyonunu sekteye uğratan bir yapısı var  Bilinçli nefes alıp vererek bağışıklık sisteminizi güçlendirebilir ve bu sayede nefesinizi etkileyen herhangi bir durumla baş edebilmek için etkili bir araca sahip olursunuz.

 

Çoğu zaman nefes alışveriş bilinçsizdir. Nasıl ve ne zaman nefes aldığımıza dair az ya da hiç farkında değiliz. Solunum sistemini tamamen açmak için doğru kasları kullanmak gerekir. Nefes alma şeklimizin bir hikayesi vardır. Nefes modelimizi değiştirerek hayatımızda büyük değişiklikleri kolayca yapabilir hale geliriz.  

 

Bu güçlü ‘’ Nefesinle Tanış’’ çalışmasında Sibel,  sizi bilinçli bütünleştirici nefes almanın sağladığı fiziksel, zihinsel, duygusal ve ruhsal armağanları anlatacaktır. Ayırca kendi nefesinizi nasıl analiz edeceğinizi öğreneceksiniz ve nefes alışkanlığınızı desteklemek için 20 dakikalık güçlü bir nefes egzersizi yapılacaktır.

İLERİ SEVİYE GRUP NEFES ÇALIŞMALARI

Ağustos Ayında Her Salı Akşamı

Saat 19.00-20.30

Sevgi, Bedenimizde akmaya başladığında insanlar ve dünya daha güzel görünür. Transformal Nefes bizi içimizde taşıdığımız bu doğal sevgi seviyesine geri getirir.

İleri Seviye Grup Nefes çalışmalarıyla içindeki öfkeyi serbest bırakarak bedenini sevgi ile dolmasına izin vermek daha kolay olabilir. Her Grup Çalışmasında Sevgi, Neşe, Affetme vb. gibi Belli Bir Konuya Odaklanılacaktır. 

Nefesle Kelebek Etkisi ile Nefesinle Tanış Çalışmasına Katılanlar İleri Seviye Grup Nefes Çalışmalarına Katılabilir. İlk Çalışma 11 Ağustos Salı Akşamı yapılacaktır.

Ücret:  Nefesinle Tanış ile İleri Seviye Grup Çalışmalarına katılım ücreti her biri için 150 TL olup 4 çalışmaya birden katılanlar için özel indirim yapılmaktadır. 

BREATHE CAFE
23 Ağustos Pazar  Saat 19.00-20.30

Nefesini Yeniden Kazan ve Transformal Nefes® seminerine katılanları kendi kendilerine yaptıkları seanslarda destek vermek istiyoruz.

Ayda Bir Kez Nefesimizi Hatırlayacağız. 

Nefes,  duygu ve düşünceleriniz dengelenmesinde çok güçlü bir araç olabilir... Katılım ücretsiz olup katılım gerekliliklerine dikkatinizi çekmek isteriz.

Katılım Gereklilikleri:  Sibel kavunoğlu ile Transformal Nefes® semineri ve Nefesini Yeniden kazan çalışmasına katılmış olmak.

Zihinden Kalbe

İçine Dön, ''DUR'' de Meditasyon Atölyesi

9-16-23-30 Eylül 2020 

Saat 19.00-20.30 

Hepimiz ideal bir dünya arayışı içindeyiz. Gerçek şu ki, bu sadece kendi kalbimizde var olabilir. Bir şeylere bağlı olmadan sevebilmeyi öğrenmek için kalbimizin kapasitesini arttırmalıyız. İçine Dön Dur de, meditasyon Atölyesinde pozitif duyguların Fiziksel ve Duygusal/ Zihinsel seviyede hayatımızda yaratacağı olumlu etkisinden nasıl faydalanacağımızı keşfedeceğiz.  Negatif duygular hayatta kalabilmek için gereklidir. Pozitif duyguların ise genişletici etkisi vardır, negatif duyguların azalmasına sebep olurlar. Amerikalı psikoloji profesörü Barbara Fredricken sıcak bir kalbin vagus sinirini daha fazla çalıştırdığını, Vagusta meydana gelen etkinin sadece vagusla sınırlı kalmayarak tüm bedene rahatlama etkisi yaptığını tesbit etmiştir. Bu da fiziksel, duygusal ve zihinsel anlamda sağlık anlamına gelir.  Atölye kapsamında yer alan Sevgi meditasyonunun özellikle vagus siniri üzerinde etkisi olduğu söylenmektedir. 

Kalplerimizin eğitimi için harcadığımız her an değerlidir. Kalbimizin tek yapması gereken sevgi, ne kadar sık ​​hatırlarsak, yargı ve kınamalardan kendimizi uzaklaştırmak o kadar kolay olur. Bu çalışma süresince bilimsel çalışmalarla destekli zihnin ve kalbin doğasını keşfedecek ve bizzat deneyimleme imkanına sahip olacaksınız. 

Özet İçerik: Hayatımızda  4 ölçülemez duyguyu aktive etmek -

(Bu dört duygu olsaydı, yeryüzünde cennete sahip olurduk ve bu 4 duygu zihnimizin doğal hali içinde mevcut.. anonim) 

Ücret: 350 TL KDV dahil. Bu çalışmaya katılanlar ayda bir yapılan Meditasyon Cafe Atölyesine 2020 yılı sonuna kadar misafir olarak katılabilecekler. Bu Çalışmanın Geliri Dharamshala/Hindistan'daki 32 monk çocuğunun bakımına bağışlanacaktır. 

Zihinden Kalbe
Evine Dön Meditasyon Atölyesi
1-8-15-22 Temmuz 2020
Saat 19.00-20.30 

Yaşadığımız sürece iki seçim arasında gidip geliriz. Bazılarımız zekasını geliştirmeye odaklanır, aklını kullanmayı tercih eder. Zekasını iyice keskinleştirerek kurnazlık mertebesine erişir. Bu sırada kalp geri planda kalır. Sonuç; Çok zeki ama acımasız bir insan haline gelir.

 

Bazılarımız kalp insanı olmayı seçer. Sürekli iyi niyet gösterir, bir sürü fedakârlıklar yapar. Oraya buraya yardım etmek adına sürekli koşuşturarak, muhakeme yeteneğini kaybeder. Bu sırada kendisi ve diğerleri tarafından suiistimal edilir. Sonuç, kalbi geniş ama çaresiz bir insan haline gelir. Kalbi toparlayacak tek şey, odaklanma konusunda usta olan zekâ= akıl= zihindir. Kısaca zekâ ve kalbin birlikte kalarak, birlikte olmanın ne anlama geldiğini keşfetmeye ihtiyaçları vardır. Bu çalışma süresince zihin ve kalp insanı olma yolunun mekaniğini keşfedecek ve stress yönetimi konusunda güçlü bir tekniklerinden birini deneyimlere öğreneceksiniz.

Özet İçerik: Her biri 90 dakikadan oluşan Farkındalık Geliştirme Atölyesi: Eve Dönüş Yolu, Zihni Anla, Gerçek Sevgi, İçindeki Çocuğun Farkına Var.

Ücret: 350 TL KDV dahil. Bu çalışmaya katılanlar ayda bir yapılan Meditasyon Cafe Atölyesine 2020 yılı sonuna kadar misafir olarak katılabilecekler. Bu Çalışmanın Geliri Dharamshala/Hindistan'daki 32 monk çocuğunun bakımına bağışlanacaktır. 

Meditasyon Cafe

Ayda Bir 90 dakika

12 Ağustos Saat 18.30-20.00 

Sakin kalmak daha odaklı olabilmek, meditasyon tekniğini derinlemesine keşfetmek istiyorsanız, Meditasyon Cafe tüm bunları gerçekleştireceğiniz eviniz olabilir. 

 

Hızlı tempolu, modern yaşamımızda kendinizi bir taahhütten diğerine doğru koşuştururken bulabilirsiniz. Sürekli gelecekteki bir başarının peşinde olduğunuzu fark etmek,  alelade anlarınıza daha fazla anlam katmak isterseniz ‘’burada şu an buradayım’’ anlarını deneyebilirsiniz. 

Meditasyon uygulaması kendinizle aşina olmanızı sağlar. Zihninizdeki dikkat dağınıklığına daha az eğilimli olacak şekilde eğiterek, halihazırda sahip olduklarınızı onurlandırmanızı sağlayabilir. Meditasyon Cafe rahatlayabileceğiniz, kendiniz olabileceğiniz ve başkalarıyla ve kendinizle bağlantı kurabileceğiniz yeni eviniz olabilir. 

Ücret: Toplam 4 Katılımın ücreti 350 TL KDV dahil. Evine Dön ve İçine dön çalışmasını tamamlayanlar 4 defa Meditasyon Cafe Atölyesine misafir olarak katılabilirler. Bu Çalışmanın Geliri Dharamshala/Hindistan'daki 32 monk çocuğunun bakımına bağışlanacaktır. 

Gücünü Yeniden Yapılandır!
Yaşamınızı ve İlişkilerinizi Dönüştürmek için 16 Yaşam Kılavuzu
5-6 Eylül 2020 Istanbul/ Ertelenmiştir

 

Hayatımızda Olumlu Değerleri Teşvik Etmeyi Amaçlayan Bir Dizi Değere Dayanan Bir Atölyedir. 

 16 Yaşam Kılavuzu, Düşünme Şeklimizi, Nasıl Davrandığımızı, Başkalarıyla Olan İlişkimizi Ve Anlam Bulma Şeklimizi Yeniden Yapılandırmamıza Yardımcı Olurlar. Bu eğitim Farkındalık (Mindfulness) ve Meditasyon eğitimlerinden daha fazlasını verebilir. Farkındalık (Mindfulness) bize şimdiki zamanda nasıl duracağımızı, nasıl yaşayacağımızı neleri yansıttığımızı öğretebilir. Meditasyon, sakin bir his getirmeye ve stresi azaltmaya yardımcı olabilir. Her ikisi de değerli becerilerdir. Ancak bunlar Gücünü Yeniden Yapılandır Atölye çalışması içinde var olan araçlardan sadece ikisidir. Tamamiyle şefkatli ve düşünceli bir birey olmak söz konusu olduğunda, Farkındalık (Mindfulness)’tan daha fazlasına kullanmak gerekir.  

Modern psikoloji, bilişsel davranışçı yaklaşımlar ve asırlık Doğu felsefesi ile ilgili kanıtlanmış tekniklerden faydalanarak oluşturulan Gücünü Yeniden Yapılandır ile birlikte 16 Yaşam Kılavuzu ile çalışmak, sadece kendimizle sınırlı olan kişisel gelişime bütünsel bir yaklaşım sunar. Bu Atölye sizi evde, işyerinde veya toplulukta başkalarıyla paylaşılabileceğiniz tekniklerle donatacaktır. Daha Fazla Bilgi için

 

İlham almak isterseniz '' Neler Söylediler?’’ linkine göz atabilirsiniz

İletişim

TKS Eğitim ve Danışmanlık

by Sibel Kavunoğlu

Bizi Takip Edin

  • Instagram Social Icon

Boyalı Köşk Sok Yurt Apt 11/2 Arnavutköy Beşiktaş I İstanbul

  • LinkedIn Social Icon

Whatsup&Tel: 0554 268 02 87

Photo to wix.archieve,  Logo credit to Sevim Dalan