top of page
Ara
  • Sibel Kavunoğlu

Şükretmenin Dayanılmaz Gücü


Meditasyon uygulamaları sırasında zaman zaman şükretmenin öneminden bahsedilir. “Her gün şükredin” derler. Çünkü şükrettiğimiz sürece hayatımızdaki güzel şeylerin farkına varır, kendimizi daha iyi hissederiz. Kendimizi iyi hissettiğimizde ise, kendimizi olduğu gibi ifade etmeye başlarız. Bu da bizi yaşamda daha güvende hissettirir, sevmeye ve sevilmeye daha fazla zaman ayırmamızı sağlar. Tabii bir de şükrettiğimiz sürece ilham perisi peşimizi bırakmayacaktır. Çünkü yarattıklarımızın kıymetini bildikçe daha güzelini yaratmak için fırsat yaratmış oluruz.

Şükrettiğimiz de başka bir şey daha olur. Evrendeki polarite yasası gereği tıpkı ışık ve karanlık ikilisinde olduğu gibi şükrettiğimiz sürece nankörlük var olmaz. Bu da attığımız adımların nasıl olduğunun, deneyimlerimizin kalitesi ile birebir ilişkisi olduğunu gösterir. Biraz korkutucu gibi gözükse de nasıl adım atarsak atalım sonuçta bir şeyler öğreniriz. Bu yüzden de her hareketimizi izleyerek anlam vermek yerine direk sahip olduklarımız için şükretmek daha faydalı olacaktır. Şükretmenin dayanılmaz gücünden faydalanmanın tek şartı var; o da Yavaşlamak.. Çünkü sürekli hareket halindeyken bize sunulan hediyeleri, bizi biz haline getirenleri, şükretmemiz sağlayacak olanları fark etmek kolay değil.

Hadi, biraz olsun yavaşlayın.... nefesinize odaklanın ve aşağıdaki soruları yanıtlamak için kendinize zaman yaratın..

Şimdiye kadar sahip olduklarınızın ya da başınıza gelenler neler? Ve bunlardan neler öğrendiniz?.

Nasıl?

Kendinizi daha iyi hissettiniz değil mi? İşte şükrün böyle bir etkisi var. Bu etkiyi sürekli tutmak ise tamamen size bağlı!!

Her Daim Sevgi ve Işıkla

Sevgiler


10 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page