Mistik Deneyimler ve Nefes

March 21, 2012

Nefes seansları sırasında ilahi deneyimler öncelikle vecd duyguları ve ışık vizyonları şeklinde gerçekleşir. Bazen geçmiş zaman deneyimi yaşayanlar dahi olur. Mistik deneyimler ile ilgili unutulmaması gereken tek şey bu tür deneyimler harika iç görülere ve her şeyin derin bağlantısının güçlenmiş farkındalığına yol açabilir. Bu farkındalıklar da bakış açımızı, yaşam ile ilişkimizi ebediyen değiştirebilir.  

 

Benim ilk mistik deneyimim melekler aracılığıyla oldu. Nefese başladığım ilk yıllarda yurt dışında bir nefes çalışmasına katılmıştım. Bir anda üzerinde nefes yaptığım yerin gittikçe ısındığını fark ettim. Önce yerden ısıtmayı açtıklarını düşündüm. Sıcaklık tüm bedenime yayılmaya başladığında bedenimdeki ısı değişikliğinin ısıtma cihazından kaynaklanamayacağını anladım. Bu beni saran, kucaklayan türden sıcaklıktı. Şimdilerde bu deneyimimi gerçek benliğimin meleksi yansıması olarak yorumluyorum.  

 

Sonraki zamanlarda benim gibi nefes sırasında enteresan deneyimler yaşayanlara şahit oldum. Yaşadıkları deneyimin Allaha karşı duydukları sevgiyi daha da g