KELEBEK ETKİSİ YARATMAYA VAR MISIN?
Ay Tutulmasının da Dolunay(*)'da 5 Haziran 2020 Saat 18.30-19.45

Nefesle

Kelebek Etkisi

Edward Lorenz 1963 yılında, hava tahmini modeli oluştururken birdenbire kendini başka bir şeyin içinde bulur. “Brezilya’da kanat çırpan bir kelebek Amerika’da bir kasırgaya sebep olabilir mi?” sorusunu kendisine sorar.

Kelebek etkisi kavramından çıkan en önemli netice, dünya üzerindeki tüm canlıların bir şekilde birbirleriyle bağlantılı olduğu, her şeyin birbirine zincirleme olarak tesir ettiği ve yaşamı var eden şeyin de bu etki döngüsü olduğudur. Hayatımızda önemsiz görünen her ayrıntı, çok basit düzeyde yaptığımız her hareket aslında ya bizim ya da başkasının hayatının akışını etkiler. Kısaca parça, bütünün habercisidir ve parçadaki her değişiklik bütünü etkiler.

Peki bu ne anlama geliyor?

Aslında Küresel Salgın, bize bir kelebeğin kanadındaki rüzgârın başka bir ülkede fırtınaya dönüşebileceğini gösterdi.

Yeni bir Kelebek Etkisi yaratmak isteyenleri, 5 Haziran Cuma günü saat 18.30’da sıradan nefes çalışmasının neler yaratabileceğini keşfetmeye davet ediyoruz.

Katılım ücretsiz olmakla birlikte, aşağıdaki kuruluşlara istediğiniz miktarda bağış yaparak sıradan etkiyi hep birlikte büyütelim diyoruz. Bağışlarınızı, “Nefesle Kelebek Etkisi” açıklamasıyla yapabilirsiniz. 

Yardım için gerekli hesap numarası ve diğer detaylar için ilgili kuruluşların websitelerini (**) ziyaret edebilirsiniz. Bağış desteğinizi verdikten sonra Nefes Çalışması ile ilgili detaylı bilgileri almak için bize ulaşın. 

Toplum Gönüllüleri Vakfı TOG 

Unicef Türkiye: 

Tema Vakfı: 

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği

Acil İhtiyaç Projesi Vakfı

(**) STK kuruluş isimlerini tıkladığınıza sizi direk bağış sayfasına götürecektir. Zoom üzerinden yapılacak çalışmada, talep kapasiteyi aşarsa ikinci bir tarih belirleyeceğiz. 

(*)   Tantrik Budist kozmolojisine göre, tutulmalar sırasında kaybedilen enerjiler geri kazanılamaz.  Bu nedenle, Budist geleneğinde, bu günlerde Dharma pratiğine katılmaya çok önem verilmektedir. Pozitif enerjiyi arttıracak uygulama ve duaları okuyarak, enerjinin genel olarak azalma oranı düşürebilir,  temel enerjilerin devamlılığını korumaya yardımcı olabiliriz

Kelebek Etkisi Nefessiz Kalmayacak

Kayıt olmak için info@nefestr.com

İletişim

TKS Eğitim ve Danışmanlık

by Sibel Kavunoğlu

Bizi Takip Edin

  • Instagram Social Icon

Boyalı Köşk Sok Yurt Apt 11/2 Arnavutköy Beşiktaş I İstanbul

  • LinkedIn Social Icon

Whatsup&Tel: 0554 268 02 87

Photo to wix.archieve,  Logo credit to Sevim Dalan