top of page

Cennette Nefes Tushita...

Artık huzurun en çok hissedildiği, yeşilin en fazla olduğu bir köyde güzel bir yer var. Burası "Tushita" ... Tushita, neşe ve mutluluğun yeri olarak biliniyor. Farklı bir rivayete göre ise ilahi varlıkların yaşadığı cennet. Mutluluğu şansa bırakmayanları bekliyoruz. 

Yoga ve Meditasyon İnziva çalışmalarınız yer arıyorsanız Tushita' sizin için en uygun yer olabilir.

Detaylar için bizimle irtibata geçin

2010 yılından beri uzun soluklu meditasyon çalışmaları için sürekli yurt dışındaki budist merkezlere giderim. Seyahatlerimin birinde  “Neden Türkiye'de de böyle bir yer olmasın? “ şeklinde bir fikir geldi aklıma.. Bu fikrin arkasındaki hayal şöyleydi; meditasyon merkezi İstanbul’a yakın fakat dağ manzaralı yeşilliği çok olan mümkünse hane sayısı az olan bir köyde olmalıydı. Çekim yasası yapacağını yaptı ve karşıma Bolu'da bir arazi çıkardı.
 
Dağlar dışında her şey hayalimeki gibiydi. “Olsun varsın, gelene razı olayım" dedim ve çalışmalara başladım. İzin almaya çalışırken Orman Bakanlığında takıldık. Bunun üzerine arazinin bir önceki sahibi benim araziyi başka bir arazi ile takas yapmayı teklif etti. Yeni arazi tıpkı orijinal hayalimdeki gibiydi. Demek ki hayalim beni yarı yolda bırakmamıştı. Niyetin gücü, her zamanki gibi yapacağını yapmıştı.
 
Ve sonunda 8 Mart 2016’da Tushita, gerçek yerini buldu. Resimlerle Tushita'nın Hikayesi

Tushita Nasıl Bir Yer?

Dağ Manzaralı Restorantımız

Odalarımız

bottom of page