top of page

Tushita'ya Nasıl Gidilir? 

 Taşkesti Elmacık Dere Köyü Abdullar Mevkii  No: 43/1-2

Tushita'ya İki Farklı Noktadan Ulaşabilirsiniz.

1- Ankara ve Bolu İstikametinden Gelecekler İçin; Abant Gölünden giriş yaptıktan sonra Taşkesti köyü tabelasını takip edin. Abant gölünden 10 km sonra iki yol ayrımına geldiğinizde sağdaki Elmacık dere sapağından yukarıya doğru devam edin. Sağınızda eski pembe evi geçtikten sonra sağa dönün ve aşağıya doğru devam edin. Yol düzleştikten sonra soldaki teneke minareli küçük caminin bulunduğu dar yola sapın ve düz yukarı doğru devam edin. Yaklaşık 500 metre kadar sonra sol tarafta iki büyük binalı arazi göreceksiniz. Rampadan aşağıya doğru inin. Tushita'ya ulaşmış olacaksınız.  ( Abant gölüne girişte Taşkesti köyüne gittiğinizi söyleyin ki sizden ücret almasınlar.)

2- İstanbul İstikametinden Gelecekler İçin: İstanbul'dan gelirken paralı yola giriyorsunuz. Paralı yoldan Bolu'ya doğru giderken Sakarya'dan ( Adapazarı'ndan) sonra Akyazı sapağından sağa sapın. Akyazıdan gelirken Dokurcun köyü ve Sarot'u geçtikten sonra Taş Kesti'nin merkezine geliyorsunuz. Merkezde Elmacık dere köyü okunun gösterdiği yerden yolunuza 14 km kadar devam ediyorsunuz Bu 14 km’nin yaklaşık 10 km sine geldiğinizde solda Elmacıkdere köyü sapağından sola saparak düz devam ediyorsunuz. Düz  devam etmeyin. O yol Abant’a gidiyor. 6 km sonra solda eski pembe evi göreceksiniz. Eski Pembe evden önce soldaki yoldan aşağıya iniyorsunuz. Aşağıya indiğinizde Abdullar tabelasını takip ederek devam edin. Solunuzda Teneke minareli küçük camiyi gördüğünüz sokağa doğru sola dönün, düz devam ettikten sonra solda aşağıya doğru iki büyük bina göreceksiniz. Orası Tushita..

Araçla Gelmeyecek Olanlar için Ulaşım

İstanbul ya da Ankara her iki yönden gelecekler tercihen önce Adapazarı otobüs garına gelerek 79 nolu perondan Sarot arabasına binebilirler. Adapazarı'ndan saat 11.30, 14:00 ve 17'de kalkan araçlar bulunmaktadır.  Sarot'tan Tushita'ya Taksi ücreti 100  TL civarıdır.  Saat 11.30 da kalkan araca binerseniz ücretsiz olarak sizi Sarot'tan alabiliriz.

Sarot minibüs (Vib turizm) tel: 0374 424 50 03

Ankara yönünde gelen ve Bolu'dan Tushita'ya ulaşmak isteyenler için ise önerimiz taksiyle gelmektir. Taksi ücreti 500 TL civarı pazarlığa bağlı olarak değişmektedir. Fiyatı belirlemek için taksi şöförüne Abanttan sonra 14 km dere köyüne gideceğinizi söyleyebilirsiniz.  (Fiyatlar sürekli değiştiğinden telefonla teyit almanızı tavsiye ederiz. Burada belirtilen bedeller fikir vermesi açısındandır)

bottom of page