Tushita'ya Nasıl Gidilir? 

 Taşkesti Elmacık Dere Köyü Abdullar Mevkii  No: 43/1-2

Tushita'ya iki farklı noktadan ulaşabilirsiniz?

1- Ankara ve Bolu İstikametinden Gelecekler İçin; Abant Gölünden giriş yaptıktan sonra Taşkesti köyü tabelasını takip edin. Abant gölünden 10 km sonra iki yol ayrımına geldiğinizde sağdaki Elmacık dere sapağından yukarıya doğru devam edin aşağıda resimdeki pembe evi geçtikten sonra sağa dönün ve aşağıya doğru devam edin. Yol düzleştikten sonra soldaki küçük caminin bulunduğu dar yola sapın ve düz yukarı doğru devam edin. Yaklaşık 500 metre kadar sonra sol taraftakii rampadan aşağıya doğru inin. Tushita'ya ulaşmış olacaksınız.  ( Abant gölüne girişte Taşkesti köyüne gittiğinizi söyleyin ki sizden ücret almasınlar.)

 

2- İstanbul İstikametinden Gelecekler İçin: Paralı yoldan Bolu'ya doğru giderken Sakarya'dan ( Adapazarı'ndan) sonra Akyazı sapağından sağa sapın. Sarot termal tesisini geçtikten sonra Taskesti köyüne varacaksınız. Köy meydanında Elmacık Dere köyüne gidiş gösteren tabelayı bulun ve tabelanın gösterdiğini yöne sapın. Yaklaşık 14 km sonra bir sonraki resimdeki pembe eve ulaştığınızda evden önceki yoldan sola aşağıya doğru dönün ve devam edin. Solda küçük bir caminin bulunduğu dar yola dönün. Düz yukarı doğru devam edin. Yaklaşık 500 metre kadar sonra sol tarafınızdaki rampadan aşağıya doğru inin. Tushita'ya ulaşmış olacaksınız. 

Araçla Gelmeyecek Olanlar için Ulaşım

İstanbul ya da Ankara her iki yönden gelecekler tercihen önce Adapazarı otobüs garına gelerek 79 nolu perondan Sarot arabasına binebilirler. Adapazarı'ndan saat 11.30 ya da 14:00 da kalkan minibüsüne bindiğiniz takdirde sizi Sarot'tan alabiliriz. (Diğer saatlere ait bilgi için için Sarot ofisini arayabilirsiniz). Sarot minibüs (Vib turizm) tel: 0530 140 23 91 

Ankara yönünde gelen ve Bolu'dan Tushita'ya ulaşmak isteyenler için ise önerimiz taksiyle gelmektir. Taksi ücreti 130-150 TL arası pazarlığa bağlı olarak değişmektedir. Fiyatı belirlemek için taksi şöförüne Abanttan sonra 14 km dere köyüne gideceğinizi söyleyebilirsiniz.  

Please reload