top of page

Transformal Nefes®

  • Bireysel farkındalığınızı artırmak, 

  • Daha fazla fiziksel ve mental enerjiyi hissetmek,

  • Daha az eleştirmek, Neşe ve sevgiyi bol bol alabilmek ve verebilmek,

  • Duygusal ve fiziksel acılarınızın tamamen yok olmasını, hayatla ilgili zor sorulara cevap bulmak, istemez misiniz?

 

Bilinçli Bağlantılı Solunum, bedeni oksijen ve enerjiyle doldurmanın, kendi (genellikle tükenmiş) sistemlerimizi iyileştirme kapasitelerine kadar çalışacak şekilde yeniden şarj etmenin güçlü ve güvenli bir yoludur. Daha yüksek bilinç seviyelerine açılmayı kolaylaştırır, daha derin kaynaklarımıza erişmemize ve hayatlarımızı neşe ve bolluk içinde yaşamamıza izin verir.

 

Breathwork ile optimum zihinsel sağlığın, duygusal netliğin tadını çıkarabilir ve kendimizle sürekli derinleşen bir ilişki yaşayabiliriz. Nihai yolculuğa çıkmamızın yolu budur: gerçekte kim olduğumuzu keşfettiğimiz yol. Ayrıca, olabileceğimiz kişiye dönüşmemiz için ihtiyaç duyulan büyümeyi de kolaylaştırabilir.

Bazı insanlar Nefes Çalışmalarını derin bir ruhsal deneyim olarak görürken, diğerleri her gün üstesinden gelmeleri için onlara verdiği enerjiyi seviyor. Bazıları bunu yoga uygulamalarını tamamlamak için kullanır. Nefes çalışmalarını genç, yaşlı herkes yapabilir.  Katılımcıların tek ortak noktası Bilinçli Bağlantılı Nefes almanın hayatlarını değiştirmiş olmasıdır.

Nefes Çalışması ve Siz

Küçük bir çocuğu oyun oynarken izlediniz mi? 

Tamamen ana dalmış, tamamen bilinçsiz ve özgün (otantik). Çocuklar tıpkı onlar gibi sadece olma halinde yaşamak için doğuştan gelen yeteneğimizin harika bir hatırlatıcısıdırlar. Peki bu yeteneğimizi ne zaman kaybettik ve oraya nasıl geri döneceğiz? 

Çok erken yaşlardan itibaren bize nasıl özgün OLMAMAYI öğretilir. Ebeveynler , çocuklara neyin "tamam" ve "iyi değil" olduğuna dair sinyaller verir ve çocuklar onay alabilmek için stratejiler geliştirir ve bu stratejileri benimser.  Ancak zamanla bu davranışlar norm haline gelir ve bizi gerçekte kim olduğumuzdan daha da uzaklaştırır. Başkalarıyla olan ilişkilerimiz, kendimizle olan ilişkilerimizin doğrudan bir yansımasıdır. Kendinizle samimi değilseniz, başka biriyle yakınlık kurmayı umamazsınız. Özgünlük arıyorsanız, kendinize karşı özgün olmanız gerekir. Başkalarından saygı görmek istiyorsanız kendinize karşı saygılı olmalısınız. Başkalarının cephelerini görmek istiyorsanız, önce kendi cephenizin arkasına geçmelisiniz.

İşte Nefes çalışması, gerçek benliğinizin anısına, sizi hayal ettiğinizden daha fazla açabilecek bir yolculuk için biletinizdir. Aydınlanmanızı ve olduğunuz halinizle zaten iyi olduğunuzu anlamanızı sağlar. Dramalardan kendinizi özgürleştirerek merkezinizi bulabilir, içinizde neşe bulabilir ve bilinçli olarak parçası olmaktan mutlu olacağınız bir hayat yaratabilirsiniz.

 

Bilinçli Bağlantılı Solunum, nihai kişisel gelişim aracıdır. Her zaman bizimle, ücretsiz ve kullanımı kolay ve nasıl uygulanabileceği konusunda çok fazla kural yok.  O da bizim gibi sonsuzdur.

Nefes ve Fiziksel Sağlık

Çoğumuz tam kapasiteyle nefes almadığımızın farkındayız. Ortalama olarak solunum sistemlerimizin yaklaşık %25'ini, hatta bazen daha azını kullanırız. Enerjimizin büyük bir kısmının soluduğumuzdan geldiğini ve detoksifikasyonun neredeyse tamamının nefesimizle gerçekleştiğini düşündüğümüzde nefesin önemi daha da ortaya çıkıyor.

 

Yeryüzündeki oksijen seviyeleri önemli ölçüde azalıyor. Tarih öncesi zamanlarda, bozulmamış doğanın oksijen içeriği, bugünkü toplam hacmin %21'inin çok üzerindeydi. Büyük şehirlerde, Dünya atmosferindeki oksijen %12-17'dir. Bu seviyelerde sağlığı korumak için yeterli oksijeni almak zordur: vücut hücrelerini ve organlarını ve tüm bağışıklık sistemini tam verimle çalışır durumda tutmak için uygun bir oksijen alımı gerekir. Bugün ulaştığımız seviyelerde kanserler ve diğer dejeneratif hastalıkların gelişmesi muhtemeldir ve %6 ila 7'de yaşam artık sürdürülemez [1]. Ervin Laszlo, Macroshift, 2001. Mevcut kapasitemizden en iyi şekilde yararlanmamız giderek daha önemli hale geliyor.

 

Beden sağlığı, hücresel sağlık ve tamamen oksijenli/enerjili hücreler derinden iç içedir. Oksijen ve enerji nefesin aracında birlikte hareket eder; dolayısıyla nefes – kelimenin tam anlamıyla – yaşamdır. 

Nefes ve Zihinsel/Duygusal Sağlık

Vücudumuzun savaşma, kaçma veya donma tepkisi harekete geçtiğinde, rahatsız edici duygusal ve zihinsel durumları bastırırız. Bu, kürklü atalarımız için bir cankurtaran olabilir, ancak günümüzde çoğumuz adrenalin tarafından desteklenen, işlenmemiş zihinsel/duygusal malzeme ile kendimizi aşırı yükleyen bir hayat yaşıyoruz. Savaş ya da kaç artık yararlı ya da gerekli değil. Aslında, çoğumuz için bir sorumluluk haline gelir.

 

Zihinsel veya duygusal bir sorunu çözmek için zihni kullanmak, uzun ve çoğu zaman beyhude bir süreç olabilir. Geçmişinizi yeniden düşünerek değiştiremez ya da 'düşüremezsiniz'. Aslında, bunun tersi çoğu zaman doğrudur. Geçmişimizde belirli bir olaya ne kadar dikkat edersek o kadar anlamlı görünür ve üzerimizde o kadar "tutturur".

 

Bunun yerine daha derine inmeli ve sorunları yerinde tutan enerjiyi bulmalıyız. Enerjinin serbest bırakılabileceği ve yeniden işlenebileceği bir değişim yaratmamız gerekiyor. Temizlenme gerçekleştikçe, zihinsel, duygusal ve fiziksel seviyeler buna göre yeniden ayarlanır.

O kadar çok yük bıraktım ki, 'gerçek' ben'e yeniden bağlandım... üstelik etkileri uzun sürüyor. Her gün kim olduğum ve ne yapmak istediğim konusunda yeni anlayışlar ve netlik getiriyor!”

A.

"Artık kahve ya da alkol içmiyorum ve her sabah ve her gece pratik yapıyorum... Harika hissediyorum!"

D.

“Daha olumlu… daha az kızgın”

M.

"2,5 gün sonra daha enerjik hissediyorum..kesin bir sakinlik ve dinginlik duygusu var.

G.

Bu web sitesinde bulunan bilgiler ("İçerik") yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir hastalık veya durumu teşhis etmek, hafifletmek, tedavi etmek veya iyileştirmek amaçlanmamıştır. Spesifik sağlık yararları hakkında herhangi bir iddiada bulunulmamıştır. Bireyler tıbbi tavsiye için kalifiye bir sağlık uzmanına danışmalıdır. Kullanıcı, bu web sitesinde bilgilerin kullanımı ile ilgili tüm sorumluluğu ve riski üstlenir. TKS Eğitim ve Danışmanlık,  BU SİTENİN İÇERİĞİNİ GÖRÜNTÜLEMEKTEN ALINAN HERHANGİ BİR BİLGİ, UYGULAMA VEYA HİZMET İÇİN TÜM SORUMLULUĞU VE SORUMLULUĞUNU REDDEDİR. BURADA DAHİL OLAN İÇERİK Sağlık Bakanlığı  tarafından DEĞERLENDİRİLMEMİŞ VEYA ONAYLANMAMIŞTIR.

bottom of page