top of page
Tulku Choekyi Nangpa Rinpoche HEIC

AVALOKITESHVARA Güçlendirme ve Bodhisattva Yemini Seromonisi
5-6 Haziran 2024 Istanbul
saat 19.30-21.30

 

5 Haziran Saat 19.30-21.30: H.E Gyaltsab Choekyi Nangpa Rinpoche, Bodhisattva yeminlerine ilişkin bilgilendirme ile birlikte Bodhisattva yemini seromonisini yapacaktır. (* Bodhisattva kimdir?)

 

6 Haziran Saat 19.30-21.30 Tam Güçlendirme Seromonisi;  H.E Gyaltsab Choekyi Nangpa Rinpoche, keyifli bir rehberli meditasyona liderlik ederek, katılımcıları Avalokiteshvara'yla bağlantıya geçmeleri için güçlü kutsamalar ile birlikte Avalokiteshvara güçlendirme (empowerment) seromonisini gerçekleştirecektir. 

Saygın ve Manevi rehber olarak bilinen H.E Gyaltsab Choekyi Nangpa Rinpoche liderliğindeki 

Avalokiteshvara Güçlendirmesi (empowerment) ve Bodhisattva Yeminleri (vows) ile dönüştürücü bir yolculuğuna davetlisiniz.

Uygulamanın Amacı

Şefkatin Derinleştirilmesi: Her birimizin içinde var olan Avalokiteshvara'yı temsil eden doğuştan gelen şefkat ve empatiyi derinleştirecek ve güçlendirecek niteliklerini anlarsınız

Kişisel Zorlukların Üstesinden Gelmek: Korku, kendine tutunma ve rahatsızlık kaynaklı kişisel zorlukların üstesinden gelmek için bu uygulamayı kullanabilirsiniz.

Büyük Bir Topluluğa Yatırım Yapmak: Bu uygulama yoluyla geliştirilen şefkat, daha büyük topluluğa, insanlığa ve evrene yatırımı teşvik eder.

Rehberli Meditasyon: Keyifli bir rehberli meditasyon aracılığıyla aydınlanmış varlık olan Bodhisattva Avalokiteshvara ile bağlantı kurun.

Bodhisattva Yeminleri: Başkalarına şefkat ve hizmet etme taahhüdü olarak kutsal Bodhisattva yeminlerini hayatınıza katın.

 

Kimler Katılabilir: Herkese Açıktır. Bu program Budist pratiğinin her seviyesindeki bireylere açıktır. Herhangi bir önkoşul yoktur, bu da onu ruhsal yolculuklarının herhangi bir aşamasında uygulayıcılar için erişilebilir kılmaktadır.

Derin bir güçlenme, şefkat ve Bodhisattva yeminleriyle bağlantıya geçme deneyimi için 5 ve 6 Haziran'da 19.30-21.30 saat aralığında bize katılın.

Rezervasyon için: Sibel Kavunoğlu +90 554 268 0287 ve/info@nefestr.com

  • Facebook
  • LinkedIn
  • Instagram

Dünya Barışa Giden Yol: Sevgi ve İyilik Yolculuğu
8-9 Haziran 2024 Istanbul

HH.Gyaltsab Choekyi Nangpa Rinpoche ile "Dünya Barışına Giden Yol: Sevgi ve İyilik Yolculuğu" etkinliğimizde küresel barışa, anlayışa ve uyuma yönelik dönüştürücü bir yolculuğa çıkın. 

 

Bu etkinlik, dini veya manevi inançları ne olursa olsun, toplumun her kesiminden insanlara açıktır. Dünyamızdaki olumlu değişimin temeli olarak sevginin, iyiliğin ve Dört Yüce Gerçeğin evrensel ilkelerini desteklemeye davet ediyoruz. 

Etkinlikte Öne Çıkanlar:

Sevgi ve Nezaket Öğretileri: Kişisel gelişimin ve dünya barışını güçlendirmenin temel bileşenleri olan şefkat, sevgi ve nezaket ilkelerini öğrenin.

Dört Yüce Gerçeği Anlamak: Dini olmayan ve evrensel olarak uygulanabilir bir bağlamda sunulan Budizm'in Dört Yüce Gerçeği hakkında fikir edinin. Bu gerçekler bireylere acının üstesinden gelme ve iç ve dış huzura giden yolu bulma yolunda rehberlik edebilir.

Topluluk ve Bağlantı: Dünya barışı ve uyumu konusunda ortak bir vizyonu paylaşan farklı bireylerden oluşan bir toplulukla bağlantı kurabilir. Deneyimlerinizi, içgörülerinizi ve fikirlerinizi benzer düşüncelere sahip ve destekleyici bir grupla paylaşma fırsatını elde edersiniz.

Kimler Katılabilir?: Bu etkinlik, dini veya manevi geçmişi ne olursa olsun, dünya barışının güçlendirilmesinde rol oynamak isteyen herkes için tasarlanmıştır. Sevginin, iyiliğin gücüne ve dünyamızdaki olumlu değişim potansiyeline inanıyorsanız, bu yolculukta bize katılabilirsiniz. 

 

Sevgi ve iyiliğin dini sınırları aşan evrensel değerler olduğu, daha barışçıl bir dünya arayışımızda bize katılın. 

 

Önyargı ve ayrımcılık olmadan, daha parlak bir gelecek için hep birlikte çalışalım. 

 

Bu olağanüstü etkinlikte sizlerle birlikte olmayı sabırsızlıkla bekliyoruz!

  • Facebook
  • LinkedIn
  • Instagram

Tulku Choekyi Nangpa Rinpoche Hakkında 

PHOTO-2024-01-11-19-08-54.jpg

 

1993 yılından beri Hindistan'da yaşamakta olan Rinpoche HH.Dalai Lama'dan çok sayıda inisiyasyon ve öğreti, almıştır. 1998 yılında HH.Dalai Lama, ona Shimla'daki Jonang Manastırı Başrahibi unvanını vermiştir. Jonang Gyaltsab Rinpoche, Jonang geleneğinde bir uygulayıcı için en yüksek tantrik unvan olan Dorje Lopon-'Vajra Sahibi' unvanına sahiptir.

2014 yılında Jonang Gyaltsab Rinpoche (Sürgündeki Jonang Soyunun Ana Temsilcisi) seçildi. Tulku Choekyi Nangpa Rinpoche, tüm Jonang geleneği soylarını ve en önemlisi, soyunun kökenini Buda'ya kadar uzanan Jonangpa geleneğinin Yidam tanrısı olan KALACHAKRA'yı (Zaman Çarkı'nı) uygulamakta ve paylaşmaktadır. Rinpoche'den, Rinpoche'nin Root Laması HH Dorje Chang Ngawang Yonten Pal Sangpo tarafından bu soyun öğretilerini aktarması istenmiştir. Rinpoche, Shimla'daki keşişlere Jonang geleneğini öğretiyor ve Kalachakra Meditasyon Enstitüsü öğrencilerine (6 Guru yoga) Altı Vajra Yoga'yı öğretiyor. 

 

Rinpoche, Avrupa ve Amerika'nın birçok ülkesinde öğretmenlik yapması için sıklıkla davet edilmektedir.

 

Rinpoche'ye yakın yaşayanların çoğu, tek bir öğreti bile almadan dönüşüm yaşadığını söylemektedir. Korku, öfke, kıskançlık vb. duyguların yoğunluğunun azaldığı söylenmektedir.  

(*) Bodhisattva Kimdir?

PHOTO-2024-01-11-19-08-54.jpg

 

Bir bodhisattva başkalarına değer veren bilge ve şefkatli bir kişidir. Elbette dünyada pek çok akıllı ve nazik insan varken, bir bodhisattvayı farklı kılan nedir? Öncelikle, bodhisattvalar yalnızca başkalarının iyiliğini istemekle kalmaz, başkalarının acılarını sona erdirmeye gerçekten yardımcı olabilecek pek çok etkili yöntem bilir ve tüm varlıklara gerçekten yardım etmek amacıyla yorulmadan çalışır. Bodhisattvalar tüm sorunların en derin kökünü anlar ve varlıkların bir daha asla sorun yaşamaması için bu kökleri kesmenin mümkün olduğundan eminlerdir. Bir bodhisattvanın şefkatini böylesine güçlü kılan da işte bu bilgi ve amaçtır.

Bodhisattva terimi "Aydınlanma" anlamına gelen "bodhi" ve "varlık" anlamına gelen "sattva” kavramlarından oluşmaktadır. 

Bodhisattvalar, tüm canlıların kurtuluşu için çalışmayı kendilerine ilke edinmiştir. Dolayısıyla nihai amaçları yalnızca kendileri için aydınlanmaya erişmek değil, aynı zamanda tüm varlıkların aydınlanmaya erişmesine yardımcı olmaktır. Engin şefkatleri nedeniyle, başkalarına yardım etmek için kendi aydınlanmalarını erteleyip, ruhani rehberler ve koruyucular olarak saygı görürler.

5-6 Haziranda içimizde var olan Bodhisattava enerjisine uyumlanmak ve Şefkati temsil eden Avalokiteshvara güçlendirme çalışmasıyla aynı şekilde her insan var olan şefkat enerjisiyle bağlantıya geçme çalışması yapılacaktır.

bottom of page