top of page
Ara
  • Yazarın fotoğrafıSibel Kavunoğlu

Zihin ve Kalbin Savaşı


Bazen zihnimizle kalbimiz arasında büyük bir savaş başlar. Bu savaşın en büyük sebeplerinden biri boğaz çakrasındaki enerji akışının rahat olmamasıdır. Zihin ve Kalp arasındaki bu savaşın deneyimlerinize yansıması şöyle olur;


· Kendinizi, sürekli zihninizdeyken yakalarsınız

· Ne yaparsanız yapın, olayların istediğiniz gibi sonuçlanmayacağını düşünürsünüz

· Size hiçbir faydası olmayacak konularla ilgili bir sürü fikriniz vardır.

· Sizi kimsenin duymadığını düşünürsünüz.

· Gecenin bir saatinde uyanır, fakat neden uyandığınızı bilmezsiniz.

· Kendinizi sürekli duygusal olarak yorgun hissedersiniz

· Kafanızın içinde yargılayıcı, kıskançlık ve tartışma yaratan, hatta yanlışa sevk eden sesler yer alır.


Boğaz çakrası, zihin ve kalp arasında bir köprü gibidir. Boğaz çakranızda enerji akışı rahat değilse, kalbinizin sesini duymanız engellenir.


Kalbinizin sesini duyamadığınızda neler olur?


Sürekli kafanızda kalırsınız. Bir sürü ikilem içinde olursunuz. Örneğin, başkalarının sizi kontrol etmesini istemezsiniz. Fakat sezgilerinize kulak vermek yerine diğerlerinin görüşlerine başvurursunuz. Diğerlerinin görüşlerine önem vererek aslında sizi kontrol etmelerine izin verdiğinizi fark etmezsiniz.

Peki, Boğaz çakranızda enerji akışı rahatlarsa neler olur?


İç rehberinizle bağlantıya geçersiniz. Kafanızdaki sesler kaybolur yerine enerji titreşimlerini hissetme hali gelir. Kalbinizle bütünleşirsiniz. Gerçek duygularınızı hissedersiniz. Kendinizle olan savaşınız son bulur. Zira boğaz çakrası kendi gerçeğinizi başka bir deyişle kalbinizde var olanı ifade etmekle ilgilidir.


Boğaz çakranız açıksa sadece kendi gerçeğinizi ifade etmekle kalmaz, başkalarının gerçekte ne söylemek istediklerini ya da neden yalan söylediklerini bilme halini kazanırsınız. Bazen insanlar yalan söylediklerinin farkında değillerdir. Hatta onlara yalan söylediklerini söylediğinizde, size deli gözüyle bakarlar. Boğaz çakraları kapalı olduğu için yalan söylediklerinin farkında olmazlar. Bildiklerinin doğru olduğunu varsayarak sizin üzerinizde güç gösterisinde bulunurlar.


Buradan çıkış yolu, boğaz çakranızı kapatanın ne olduğunu bulmaktır. Bu da büyük bir olasılıkla korkudur. Bir sonraki yazımda boğaz çakrasını nasıl açabileceğinize dair uygulamaları paylaşacağım


Her Daim Sevgi ve ışıkla


Kaynak: Sonia Choquette Throat Chakra; more than about speaking your truth71 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page