top of page
Sibel Kavunoglu
Sibel Kavunoğlu 

23 yıl çalıştığı finans sektöründe ağırlıklı olarak iyileştirme ve geliştirme projelerinin hayata geçirilmesi konularında çalışmalar yaptı. 2005 yılında tanıştığı Transformal Nefes, kendi gerçeğini keşfetmesini sağladı. Yaşamın mucizelerle dolu olduğunu fark ederek ruhsal yolculuğuna başladı. 2010 yılında yapmış olduğu seyahatlerin birinde Tibet’in spritüal lideri Dalai Lama’yla karşılaşması, yaşamında başka bir dönemin açılmasını sağladı ve Nefes çalışmalarının yanında meditasyon da yapmaya başladı.

 

​Uzun yıllar sadece zihnine güvenmiş̧ bir kişi olan Sibel Kavunoğlu, gerçek var oluşun yolunun kalpten geçtiğine inanıyor ve bunu “Bir kere kalbinizi açtığınızda sisteminizin olması gerektiği gibi çalışmasına izin verirsiniz. Sevgi, şefkat, barış ve bolluk ve bereket size doğru akmaya başlar” sözleriyle ifade ediyor.

 

Çalışmalarını; İstanbul ve Türkiye’nin Diğer Şehirleri ile Abant gölüne 14 km uzaktaki Elmacık Dere köyündeki Tushita isimli meditasyon merkezinde bireylere ve kurumsal firmalara kişisel gelişim konusunda eğitim ve danışmanlık vermektedir. 2017 yılı başında Hindistan’da içeriği Budist öğretisi ve Meditasyon olan bir inzivaya liderlik yapmıştır. 

 Transformal Nefes Vakfı'nın (Tranformational Breath Foundation - TBF) Türkiye Temsilciliğini sürdürmektedir.

“Gerçeğiniz Arzu ve İsteklerinizdir" kitabının yazarı olan Sibel Kavunoğlu, 2011-2022 yılları arasında Milliyet/sağlık internet sitesinde yazılarını paylaşmıştır. Şimdilerde farkındalık yazılarını bu sitede yazmaya devam etmektedir. 

 

2.png
mandala-universal-compassion-wisdom-900.

İlham Aldıklarım...

2020-01-06-Bodhgaya-gallery-GG-05-A73043

H.E 14.Dalai Lama, Tibet’in Amdo ilinde çiftçilikle geçinen bir ailenin 16 çocuğundan 5.si olarak dünyaya gelmiştir. 2 yaşındayken 13. DalaiLama'nın yeniden dünyaya gelmişi olarak kabul edilmiştir. 17 Kasım 1950'de, 15 yaşında, Tibet'in devlet başkanı ve en önemli politik yöneticisi olarak atanmıştır. 

1949'da yeni kurulan Çin hükûmeti Tibet'i işgal etmeye başlayınca genç yaşına rağmen ulusal kabine başkanlığı görevini de üstlenmek durumunda kalan Kutsal DalaiLama dokuz yıl boyunca Çinli işgalcilere karşı barışçıl, şiddet karşıtı bir politika izlemiş, fakat Çin hükûmeti giderek artan bir şiddetle kendilerine direnen savunmasız onbinlerce Tibet'lilere acımasız davranmıştır. Çinlilerin kutsal şehir Lhasa’yı kuşatmaya almaya başlamasıyla, Hindistan başbakanı Nehru’nın daveti üzerine Kutsal Dalai Lama barışçıl mücadeleyi sürdürmek üzere Himalayaları aşarak 31 Mart 1959'da Hindistan'a geçiş yapmıştır. Orada "Sürgündeki Tibet Hükümeti" adıyla Tibet'i idare eden yönetim birimini kurdu ve kendisine eşlik eden binlerce Tibetli mülteci ile birlikte Tibet kültürünü ve eğitimini korumaya çalıştı.,

Kutsal Dalai Lama ile birlikte yaklaşık 80.000 Tibetli Hindistan'a geçiş yapmış ve buradan Hindistan'ın değişik yerlerine, Nepal, Butan ve dünyanın değişik yerlerine mülteci olarak yerleşmiştir 

Kutsal Dalai Lama, barışçıl politikaları ve Tibet'in özgürlüğü için şiddet karşıtı mücadelesi nedeniyle 10 Aralık 1989'da Nobel Barış Ödülü almıştır. Kutsal Dalai Lama'nın Sonsuz Şefkat Bodhisatvası'nın bedenli bir ifadesi olduğuna inanılır.

IMG_9639-2.jpg

H.E. Choekyi Nangwa Rinpoche, 1963'te Tibet'te doğdu. Babası Dojee ve annesi Dolmadır. Sekiz yaşındayken çiftlik ve sığır sürüsü gğderken aynı zamanda da Tibetçe okuma ve yazma öğrenmiştir. 15 yaşındayken Saygıdeğer Lama Kalden'in saç kesme törenini gerçekleştirdiği bir keşiş olarak görevlendirildi. H.E. Choekyi Nangwa Rinpoche, Vajra Ustası Lama Pelsang'ın rehberliğinde Kalachakra Six Session Yoga almaya ve uygulamaya başladı. Daha sonra Jonang geleneğinin neredeyse tüm tantrik ve sutrik öğretisini elinde tutan ana öğretmeni H.E. H.E. Dorjee Chang Lama Yonten Pelsangpo 'nin rehberliğinde çalıştı

Choekyi Nangwa Rinpoche 25 yaşındayken, 10. H.H. Panchen Rinpoche'nin yanında iki yıl boyunca Bejeing Budist Kolejindeki tüm Tibet Budist geleneklerinin ilkelerini inceleme fırsatını elde etti.

1986'da Choekyi Nangwa Rinpoche, Lama Yonten Pelsangpo tarafından, sırayla Ngeton Bhakula'nın reenkarnasyonundan olan Kunkhen Jonangpa Chenpo Sherap Gyaltsen'in (1292-1361) büyük öğrencilerinden Tselminpa Sonam Sangpo'nun reenkarnasyonu olarak tanındı. Daha sonra, Abbot Choekyi Nangwa Rinpoche, Abbot Losang Trinlae'nin rehberliğinde the Generation Stage of Jungpo Dulshe (Tamer of Spirits) ‘i çalışmış ve uygulanmıştır.  

1993 yılından bu yana, H.E. Choekyi Nangwa Rinpoche Hindistan'da sürgünde. Daha sonra Güney Hindistan'daki Gaden Manastır Üniversitesi'ndeki beş büyük Budist metni okudu. , Dalai Lama'dan, özellikle Kalachakra ve Jonang Kunga Drolchok'un (1507-1566) Hundred instruction olmak üzere öğreti ve uyumlamaları aldı.

1998 yılında Kutsal 14.Dalai Lama, Jonang geleneğinin canlanması ve tanıtımı için H.H. KhalKha Jetsun Dhampa'ya Sangye Choeling manastırını teklif etti ve manastırı Jonang Takten Phuntsok Chosling Manastırı olarak yeniden adlandırdı. O zaman KutsalChoekyi Nangwa Rinpoche'yi manastırın Başrahipi olarak tanıdı. Halen Jonang Takten Phuntsok Chosling Tibet Budist manastırı Sanjauli, Shimla, H.P., Hindistan'ın Başrahipidir. Bütün manastır keşişlerine bakmakta ve onlara Jonang geleneğini öğretmektedir. Ayrıca Kalachakra meditasyon Merkezi'ndeki öğrencilere Kalachakra Six Session Yoga öğretmektedir. 

Judith Kravitz

Dr. Judith Kravitz, ilk olarak bilinçli nefes çalışmasını yetmişli yılların ortalarında Rebirthing (Yeniden doğuş) olarak adlandırılan nefes çalışmasıyla deneyimledi. Bu nefes çalışması bireylerin doğum sırasında yaşadıkları çeşitli travmaların çözülmesini sağlamaya yönelikti.

Daha sonra bilinçli nefes çalışmasını kendisinin yürütmekte olduğu ruhsal danışmanlık çalışmaları ile birleştirme yönünde ilham aldı. Danışanları ile nefes çalışması yaparken bu çalışmayı nasıl daha etkili, güçlü ve kalıcı yapabileceği konusunda içgörü kazandı. Zaman içerisinde uyguladığı nefes çalışmasının biçimi, teknikleri ve niyeti önemli miktarda değişime uğradı ve Judith ortaya çıkan bu yeni nefes çalışmasına Transformal Nefes® adını verdi.

Günümüzde Transformal Nefes tüm dünyada güçlü bir kendi kendine şifa yöntemi olarak deneyimleniyor ve paylaşılıyor. Bu teknik Leonard Orr'un çalışmasından ve Dr. Stanislav Grof'un Holotropik yönteminden çok daha geniş bir kitleye yayılmış durumda. Artık nefes çalışmasında küresel bir başarı hikayesi söz konusu. 

Judith kendi metafizik doktora araştırmalarından yola çıkarak günümüzde bilinen en şifalı nefes çalışma ve eğitim sistemi olan Transformal Nefes’e Kundalini Yoga, nefes analizi, sesle şifa, beden haritalaması gibi şifa ve ruhsallıkla ilgili birçok tekniği ve prensibi entegre etmiş durumda.

bottom of page